Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što da se naježim dragi Paore, to je samo dokumentovana temperatura na Suncu, uz osunčani zid/beton pa je tim uticaj na termometar još jači. Vlaga niska, taman da prži Sunce.

Rekli smo samo da u te rasprave kako se meri T više uopšte nećemo da ulazimo.

Vreline ima Paore koliko ti duša želi... posebno su mi zanimljive ove temperature izmerene ovog popodneva, uzeći u obzir nadmorske visine nekih pobrojanih mesta:

Beč 38, Salzburg (450m) 37, Čur (Švajcarska-550m nv) 35C, Vil 34 (cca 600m nv).
Najgore je uz jezera- Cirih 31C i čak 50% vlage, disanje na škrge.

Minhen (550m) 35C, Štutgart 33C, Wieden 35C.
 
Kimi,koliko je bilo od pocetka toplotnih talasa (tropskih dana)? Ne znam da li gresim ali bilo je 12 u Junu.Pa 7 Pocetkom Jula,pa sredina Jula sigurno 10..pa sad u najavi opet minimum 10?
 
Jednom rečju ,najgori region Srbije što se tiče vremena ove godine.Zima hladna bez snega ,leto upeklo bez kiše.Mnogo više vremena sam proveo u kući ,nego li napolju.Još ove noćne preko 20 ne daju da se kuća ohladi .
Gde je jutro najtoplija ...


forum image hosting
 
Kod mene juče i 15.30h izmjereno 40 stepeni u veoma debeloj hladovini, na visini od 1.8m od zemlje, živin termometar. Računam da je to mjerenje koliko-toliko ispravno. U autu bilo 73 stepena kada sam ga otvorio u 15.10h, isto živin termometar, stavljen na pod iza sjedišta, nije ga obasjavalo sunce.
 
Probao postaviti jedan dokument ali uvek mutno ispadne a na mob je normalno ne znam zasto

da41fa6be8c6443c330af9b4c6587754.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Kolega Daner, ne vidi se nista, upload-uj u vecoj rezoluciji molim te ;)

Inace, sto se jutarnje temperature tice, kod mene je bilo 31'c u pola 9 (zivin term. na 2m visine u hladu iza kuce)

I duvao je fino jak vetar na momente... Doduse, jos uvek fenira :/
 
Lepo druzenje i caskanje uz kafu a potom i uz hladan Amstel u Vrnjackoj Banji sa Kimijem!
Drago mi je sto si izdvojio vreme da se malu druzimo Kimi!
Pozdrav!
Sad kazi i ostalima kakvo nas vreme ocekuje!
6e81f55a31281e5476f3d9cf007f1dc8.jpg

d959b416e0528a100a787634219db322.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh