Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
:off_topic: Kimi druže ako su ti Lokve i Južni Banat daleko svrati do nas u Vrbas na hladno! :ppozdrav:
 
Dosadni ste više za sve pare... ali stvarno.

Verujte u šta oćete, pišite šta oćete, briga me više sa vama da se teram pojedinima. Hiljadu puta objašnjavam i pišem ovde neke stvari, ne, ko da pričas zidu...

Uvek je lakše okrivljati nekog i nešto, verovati u nekog i nešto, nego pokušati nešto da se nauči i razume. Ja sam kao student glup, i moji profesori i svi mi akademci, bitno da ste vi sa jedva završenom srednjom školom ekspreti za sve, uključujuči i to kako treba temperatura da se meri, prave Srbende nema šta. :osmeh:

ON TOPIC

Sunčano uz 70 stepeni napolju, jer ne smeju da objave da nije tako.


Откуд теби идеја да ја имам само "једва завршену средњу школу"? Уосталом, немој читати моје постове. Ни ја твоје не читам.
 
A jeste li provalili kako je svaki talas vrucine drugaciji....Onaj prvi sa jakim juznim vetrom, ovaj drugi vise je bio bez nekog znacajnijeg vetra i sada ovaj sa kosavom...Kao da neko testira nesto...
 
Zrno, ja se tebi direktno nisam ni obratio.

Ako imaš još više od srednje, time veća sramota za tebe.

A to ko čije postove čita je lična stvar, na koju niko ne može da utiče.

Peet, ako ostaješ još neki dan može , sada za vikend sam pun. :sjasi: Opet, drago mi je da si u mom kraju.:osmeh:

Slavkos, biće valjda nekad prilike :ppozdrav:
 
Zrno, ja se tebi direktno nisam ni obratio.

Ako imaš još više od srednje, time veća sramota za tebe.

A to ko čije postove čita je lična stvar, na koju niko ne može da utiče.

Peet, ako ostaješ još neki dan može , sada za vikend sam pun. :sjasi: Opet, drago mi je da si u mom kraju.:osmeh:

Slavkos, biće valjda nekad prilike :ppozdrav:
U Sredu se vracam, tako da ako nadjes slobodnog vremena do tada javi se u inbox da ti dam broj telefona!:ppozdrav:
 
Vidis ja znam da zesko nisam ali ponsumnjam dosta cesto da sam musko,pa sto onda da ne posumnjam u njih da nesto petljaju sa padavinama.
 
Пре десетак година сам у "беломе свету" добио интересантно и неочекивано питање:
Зашто се Ви у Србији не хвалите да сте пре век и по били 4та држава уЕвропи у којој се пратило и свакодневно
бележило време?
Само сам зачуђено подигао обрве.
Причу која следи,и поред труда,нисам успео да проверим али ми је интересантна па макар и не била истинита.
Давне 1854 године је у"Књажевству"Сребском издата наредба да се на 6 места бележи време.Да се одреде места пронађу
и обуче људи за то и набави потребна опрема(савремено речено).
Две године касније ,1856,то је и профункционисало.
Бележило се :Да ли је дан сунчан,облачан и све између.Изнад ког локалитета и у колико сати је Сунце изашло колико је трајала обданица
.Да,особе које су биле на том послу су биле добро плаћене јер се сматрало да раде озбиљан и одговоран посао.
Цела прича је трајала једно пола сата али немам сад времена да је целу репродукујем ,али сам се,чувши је целу,осећао помало важним.
Ето,да се и ми нечим мало курчимо.
 
Време се променило, често пролеће се прескочи па одма на летње врућине. Шта ли је, дал климатске промене, дал Харп, није ни битно. Што би рекли ако коза лаже рог не лаже, да се то примети школа баш и није потребна . Не видим помак на боље што се тиче климе. Но борићемо се, нема предаје. Шта друго можемо...
 
Koliko ja znam nisu, listam od jutros sve moguće meteo sajtove i svi se slažu da cemo izgoreti kao licne. Kada bi i u ovom slučaju pogrešili kao za kiše kada prognoziraju.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pratimo
IMG_20170730_084845.jpg
[/url][/IMG]
 
Ili ce nas ova besna zena danas obradovati kisom ili cika Ilija ali kako je pripeklo moze da bude i zetve bez kombajna!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh