Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2000. je bila jos gora suša nego ove godine.
Bio sam u vojsci te godine i imam slike kad sam dosao kuci posle zakletve, a to je bilo krajem juna. Trava u dvorištu je bila skroz žuta, otprilike kao i sad krajem jula,a mozda i gore.

Sto kaze Zoran0230, kod njega ce ova biti gora, sve zavisi od lokacije, Banat je ove godine nagrabusio, i jos dosta delova Srbije...
A pogledajte okolinu Sombora...
 
Ove godine u mnogim podrucijima ce presuditi zimske padavine. Gde je bila dobra akumulacija bice i sanse da rodi nesto. Tamo gde su bile male zimske zalihe pa jos i ovakvo leto tamo ne pomaze nista.
 
2012 da, a pre toga 15 godina. Jako nam manjka zimskih padavina gotovo konstantno. U proseku u 10 godina 5 su povoljnih, a 5 nepovoljnih. U 10 godina bude 2 i 2 exterema, ostalo je u nekom proseku. 2012 i evo sad 2017 su extremno lose. Ocekujem da 2018 bude povoljnija od ove, a 2019 bolja. Ima neke istine u onoj ciklicnosti od 28 godina.
Koliko ja pamtim ,uvek je bilo dobrih i loših godina .Zapažanje od pre 20-25 godina .5-6 godina zaredom deo atara prema Novom Bečeju i Melencima je dobijao znatno manje kiše ,nego deo atara prema Banatskom Karađorđevu.Zemlja na prvoj lokaciji je kvalitetnija ,lakša za obradu ali sredinom jula druga lokacija je dobijala 1-2 dobre kiše i prinosi na tim zemljama su bili kudikamo bolji.Sve je ovo "već viđeno"
Već sam negde napisao :Ne znam da li sunce jače peče ili sam omatorio pa mi smeta.
 
Da vidjeno je sto se tice nekih ciklicnih ponavljanja. Tako i mi imamo delove atar gde je veca verovatnoca da padne led, ali i kisa. 2013 je tako led potukao dobar deo atara dok drugi nije uopste video led nekoliko decenija. Naprosto neka mikro klima tako deluje i to je vec poznato. Jedino nisam toliko siguran da je bilo 4,5 vrelih talasa kao sto se to desava u poslednjih nekoliko godina deceniju dve. Licno smatram da smo otisli vise ka extremima pa tako oped ispada da nam je prosek tu kao i pre. No da ne palamudim previse i da ne ispade da kukam stalno nesto pozeleo bih vam svima da sto lakse prebrodite ovaj nadolazeci vreli talas. Cujemo se posle ko je preziveo i kako.
 
20245548_1773796599327321_7941997122155422160_n.jpg
 
Sto kaze Zoran0230, kod njega ce ova biti gora, sve zavisi od lokacije, Banat je ove godine nagrabusio, i jos dosta delova Srbije...
A pogledajte okolinu Sombora...
Da smo imali malo više padavina zimus sigurno bi situacija bila malo drugačija.Ima kukuruza koji se dobro drže a i ti ne znam kako će izdržati ovaj predstojeći pakao.
Još mi nismo prihvatili da je godina zajebana što je član Peet odavno video.Mi se malo kao nadamo.Sad će telad biti skupa a krave i bikovi će biti jeftini jer će se ljudi oslobađati stoke usled nedostatka hrane i slabe cene mleka.Ukratko-biće zajebano ali mi smo narod koji je navikao na te zajebancije:ppozdrav:
 
Danas dosta toplije u odnosu na prethodnih par 4 dana. Pripremamo se za nove vrucincine :cool: Situacija svuda kao slika koju je Petar postavio. Jave na tv- u da ima 40 a dosta njih odmah teorija zavere, lazu narod ima preko 50. I kako da objasnis njima da je to meteorolski standard merenja I da je logicno da je temperatura direktno na suncu veca :osmeh:
 
Danas dosta toplije u odnosu na prethodnih par 4 dana. Pripremamo se za nove vrucincine :cool: Situacija svuda kao slika koju je Petar postavio. Jave na tv- u da ima 40 a dosta njih odmah teorija zavere, lazu narod ima preko 50. I kako da objasnis njima da je to meteorolski standard merenja I da je logicno da je temperatura direktno na suncu veca :osmeh:

Биљке живе на директном Сунцу, а не у кућици на 2м висине изнад травнате површине.
Ако нама што-шта изгоре од поврћа и поред обилног заливања, онда температура није као у кућици. Добро је да има људи којима метеоролози могу да договоре. Још само да биљке убеде да није толико колико је уствари.
 
Poslednja izmena:
Vecina koje ja cujem da to pricaju nemaju dodirnih tacaka sa biljkama, ali svakako one zive na suncu ali covek ne. Poenta je da ljudi I dalje ne shvataju da na tv-u, radiju a I meteorolozi u globalu ne mogu da objave temperaturu koju sam ja izmerio na suncu jer su I biljke na suncu, vec objavljuju temp koja je izmerena po nekom standardu koji je priznat svud u svetu. Jednom sam pokusao da objasnim jednom mom teci ali jednostavno on ostaje pri svojoj tvrdnji da ne smeju da objave realne temperature da ne bi nastala "masovna histerija"

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dosadni ste više za sve pare... ali stvarno.

Verujte u šta oćete, pišite šta oćete, briga me više sa vama da se teram pojedinima. Hiljadu puta objašnjavam i pišem ovde neke stvari, ne, ko da pričas zidu...

Uvek je lakše okrivljati nekog i nešto, verovati u nekog i nešto, nego pokušati nešto da se nauči i razume. Ja sam kao student glup, i moji profesori i svi mi akademci, bitno da ste vi sa jedva završenom srednjom školom ekspreti za sve, uključujuči i to kako treba temperatura da se meri, prave Srbende nema šta. :osmeh:

ON TOPIC

Sunčano uz 70 stepeni napolju, jer ne smeju da objave da nije tako.
 
Dosadni ste više za sve pare... ali stvarno.

Verujte u šta oćete, pišite šta oćete, briga me više sa vama da se teram pojedinima. Hiljadu puta objašnjavam i pišem ovde neke stvari, ne, ko da pričas zidu...

Uvek je lakše okrivljati nekog i nešto, verovati u nekog i nešto, nego pokušati nešto da se nauči i razume. Ja sam kao student glup, i moji profesori i svi mi akademci, bitno da ste vi sa jedva završenom srednjom školom ekspreti za sve, uključujuči i to kako treba temperatura da se meri, prave Srbende nema šta. :osmeh:

ON TOPIC

Sunčano uz 70 stepeni napolju, jer ne smeju da objave da nije tako.
Pusti ti njih Kimi! Nego ako ti nije tesko skokni do Vrnjacke banje da popijemo ladno pivo i u poverenju samo meni da objasnis neke stvari sto se tice vremena!:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh