Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas na polj. emisiji na tv-u , prognoza kaze pocetak slijedeceg tjedna istok Hrvatske 20-25 litara padavina (uto/srij). Po wunderground.com pokazuje sve ukupno 20 litara(Osijek), za Sombor recimo 15l a za Sid jos manje.
 
1930-nije jos bilo zagadjenja ni turbomlaznih avioana ni harpova a 32-33 godine u selu su ljudi ostajali bez kuca i zemlje zato sto nisu mogli vratiti pozajmljeni materijal (sjeme) vecinom od Zidova (Jevreja) koji su drzali taj oblik trgovine ovdje. A tek bivsi SSSR , nekoliko miliona mrtvih , takozvani gladomor.
 
Neverovatno isto kao i juce u toku dana,stvore se oblaci pored mene i prodju me.I opet pada tamo gde je juce pala!!
VW4T8qB.jpg
 
Zracenje sunca na prostoru Srbije je preko 1 kW po m2. Jeste li vi svesni kolika kolicina energije bi bila potrebna da bi se uticalo na klimu u tim razmerama o cemu vi pricate? Prosto, te energije i to tako koncentrovane prosto NEMA! Eventulno da se utice na strujanje vazduha i vetrova, ali nema sanse da se to moze uciniti toliko precizno. Manite se, ko babe ste vise sa tim teorijama o uticaju na klimu!
 
1885 Mihajlo Pupin svoj letnji "raspust" izmedju Kembridza i Berlinskog univerzitete provodi u Skotskoj umesto u rodnom Idvoru. Mati ga u jednom pismu podrzava u tome jer u Idvor nebi bio dobro mesto onome koji se resio da razmislja od kuknjave seljaka.Napominje mu da je mesto puno prasine i da je zetva bila rdjava a,berba ce biti jos gora.
Sto kod nas kazu : bilo je tog i kadgod.
 
Pogledajte Nemacku, Austriju, Holandiju, Belgiju, Francusku, Poljsku, Svajcarska, Madjarsku, Hrvatsku...
Gotovo svakodnevno imaju kisu i idealnu temperaturu koja retko prelazi 30 C i to tako godinama. Nisam bio pristalica bilo kakve kontrole vremena, ali sad definitivno jesam. A da bude gore gledam sve te godisnjake rhmz-a i trazim periode ovako dugog i vrelog vremena i naprosto ne nalazim.
Ne nadajte se bilo kakvoj ozbiljnijoj kisi jel je to reseno jos odavno.

Znam da se Kimi duboko nece sloziti sa ovim, ali ja ne znam kako drugo objasniti. Ovu vrelinu ne pamte najstariji u nasem mestu.

Evo pišem iz Slovenije, kiše nemamo 5 tjedna, temerature svaki dan od 30 do 37 .Kukuruz izgorio.

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/slovenijo-udarila-susa-stoletja
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh, mnogi se nece sloziti. Verovatno ce moje podrucje na kraju proci bolje nego mnoga, ali svakako ne vidim na koji nacin "smaram" kako kazu doticni. Imam daleko manje poruka za svo ovo vreme koliko sam na forumu od mnogih pa i u ovoj temi. Naprosto onog kog ne interesuje nije primoran da cita , a pogotovo da komemtarise.
 
Smenjuju se topliji i hladniji periodi sada smo u topijem periodu sa bas toplim letima... Mi smo unistena zemlja tako da se sad te teorije padaju u vodu jer im se ne isplati... Evo jedan dokaz ovo su temperature u julu i avgustu u Beogradu daleke 1848. godine...Nasao na netu , provereno... Inace Nis sinoc samo 1mm a u okolini pre svega u Rumuniji i danas zanimljivo... Plave brojke su minimalne a crvene maksimalne temperautre
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png
 
Знам,прошли су поред моје куће,јавили се у виду грмљавине и одоше даље,правац Темишвар!
 
Zracenje sunca na prostoru Srbije je preko 1 kW po m2. Jeste li vi svesni kolika kolicina energije bi bila potrebna da bi se uticalo na klimu u tim razmerama o cemu vi pricate? Prosto, te energije i to tako koncentrovane prosto NEMA! Eventulno da se utice na strujanje vazduha i vetrova, ali nema sanse da se to moze uciniti toliko precizno. Manite se, ko babe ste vise sa tim teorijama o uticaju na klimu!


Utices nocu kada je mnogo manje zracenje, a i plus je jeftinija struja :haha:....


Do sada nije palo nista, juce uvece malo pokupilo prasinu, a dal ce ovo stvarno da bude - https://www.weather2umbrella.com/vremenska-prognoza-donja-sabanta-serbia-sr/meteogram ..... :sjasi:
 
Ајд видећемо изгледа у уторак киша већи део земље. Бар да башту спасимо кад њиве нисмо (соја, кукуруз).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh