Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za sve pristalice izreke " Kad nema kiše dobar je i grad "



[video=youtube_share;J8QhqHT0mgw]https://youtu.be/J8QhqHT0mgw[/video]

2010637719.jpg


19989567_1903364299982362_7601742441665406088_n.jpg


Snimak je na FB postavio lik iz Rumunije pre 4 sata, e sad gde je tačno snimak i nastao, ko bolje razume nek nam otkrije .

https://www.facebook.com/IonutGhitaOfficial/videos/1903364163315709/
 
Poslednja izmena:
Kod nas poce malo pre pola sata ali ni prasinu nije pokupila. Valjda ce biti nesto vise kasnije. Jer gledam na hmzs radarsku sliku i ide prema meni jedan veci oblak od Valjeva. Ako sad ne padne ode sve u 3 lepe.
 
Pa dobro Dragane malo kod tebe malo kod nas i to je to.
Nego imam pitanje za Kimija. Da li je neko pravilo da ako je zima dobro hladna onda je leto zarko kao ovo i obrnuto? Meni kroz secanje izgleda tako ali mozda ti imas neke preglede temperatura u zadnjih xx god pa mozes bolje da das odgovor. Hvala
 
Pogrešio je globalni model (GFS) na koga se najviše oslanjamo leti, nije tačno da nešto vlage dovoljne za razvoj danas nije "procurelo" sa druge strane Alpa u Panonsku niziju, zato i ima ovih razvoja po severu Bačke i Banata.

Ta oblačnost nastavlja dalje ka istoku-jugoistoku.... ima izolovanih jačih pljuskova, ali se oblačnost brzo kreće pa nema iznad jedne lokacije većih količina padavina.
Baš mi matori javio da se niotkuda stvorilo i palo 17 litara juče u selu, bez ikakve najave.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kad dodje ti 38 koliko najavljuju komotno smo ispusili.
Није добро за купинаре који немају мрежу за засенчивање плодови изгореше.. јаке темп најављују од среде... Кукуруз поготово награбусио... Кише ни на видику на прогнозама.. туга
 
Sta se ovo od srede sprema pa to ako se ostvari zetva soje, kukuruza i suncokreta ce krenutu za 30 dana najkasnije. Neki se ni sa letovanja nece uspeti vratiti. Ove temperature i toliko dug period nisu bile na ovim mojim prostorima valjda nikad. Niko od zivih sugradjana ne pamti da je bilo tako bas vrelo i suvo (pod uslovom da se ostvari prognoza, a verovatno hoce). Navodno 1849 (mada sad to nama deluje jako davno i ne dotice nas se puno) su jun, jul i avgust bili bez kapi kise i sa visokim temperaturama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh