Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napadalo jedva 4l kise, po rain alarmu nas oko promasilo, bili na granici zeleno zuto. Danas i juce 6 litara kise.
 
Kod mene nepune 3 litre. Oblak koji je isao prema nama je dosta obecavao, ali po obicaju se raspao i obisao nas.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Prespavao sam ovu euforiju oko kiše .Nije padala.Više sreće drugi put.
 
Kako je zagrmelo noćas oko 3, skočio sam od straha na ženu , pita ona besno: šta radiš k... ,kažem joj kačim uzemljenje :ideja: :haha:
 
Ostaje nam da se nadamo da će se ovoga puta prognoza promenuti.
Kako se samo prognoze slažu kada su ekstremne temperature ( bez onzira da li niskr ili visoke ) u pitanju.Pogađaju bez greške.
 
Kisni,rain alarmi,meteo karte,čuda...jbt svi ste postali meteorolozi i neki prognostičari... Jos malo pa Kimi nece morati nista komentarisati,nece covek doci do reči od ...Inace kod mene pala 1 lit.
 
Kod mene apsolutno nista,a od nedelje opet preko 35C
na 70 %parcela pod kukuruzom necu imati ni 100kg/kj,a i suncokret se sav sparusio.
 
Poslednja izmena od urednika:
U Obrenovcu ništa nije palo. Ali zato jutros od Umke do Beograda i u Beogradu je padala. Izgleda lepa po barama. A evo u zadnjih mesec dana već tri puta lepe kiše dobijaju ove kolege oko Železnika. Suncokret (kojeg ima najviše posejanog), kukuruz i soja izgledaju lepo i nusu podgoreli. Oni će proći bez posledica ove godine. Msl da je kod mene sezona završena za kukuruz. Biće ga nešto ali to je jako slabo. Jeste on izgurao u visinu i preko 2m ali slaba je to vajda kad je nešto slabo isterao klipove. Ove godine sam ga najranije do sad posejao 02.04. ali ga zeznuše oni mrazevi i hladno vreme pa ga je usporio. Da toga nije bilo on bi već sad imao dobre klipove. Ali šta je tu je. Čekamo sledeću godinu i uvodimo navodnjavanje. A kolegama u Bačkoj se baš posrećilo ove godine. Malo malo pa im padne neka kiša. Oni mogu mirno da spavaju a mi možemo da ostanemo kod svojih kuća i da ne idemo u njive.
 
Pljuštala ovde kod mene između 2 i 3 jutros, i mogu samo da kažem, zlata vredna...
Procena, oko 10-15 litara...
Prva kiša posle više od mesec dana...
Mada okasnila, i ne verujem da će išta popraviti stanje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh