Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za vikend kod mene smanjili najavljene padavine, ali gledam ovo, moguće večeras da bude nešto ... samo da ne bude oluje posle ove vrućine

showforeca.png


http://www.estofex.org/
 
Problem je što sada kiše čak i od 20 pa i 30 litara ništa ne znače. Staro pravilo da u ovo doba kiša pomaže koja zatvori pukotine, a znate koliko je to ?
E sad, ne preterujte. Sta bude sa tih 20-30 litara? Jel ih biljke popiju ili ne? Hoce li tih 20-30 litri koje biljke popiju produziti zivot tim biljkama bar za koji dan, spasiti bar koji list da se ne osusi. Dati im sansu da docekaju novu kisu...A ako ne padne tih 20-30 litri gotovo je odmah. Kod mene je upravo takva situacija, usevi su na samoj granici puta bez povratka i ja bih sve dao da padne makar i par litri da biljke dobiju jos jedan dan sanse...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ukinuo GFS skoro sve padavine za vikend kako sam na brzinu video. Tresla se gora rodio se mis. Ako nas I to promasi onda smo ga najebali mozemo sa ovom godinom da se pozdravimo.
 
Preseklo me vala bilo Paore, još mi se neka nervoza bila nabila od ranog jutra da ne pričam od čega, pa me taman ono dokusurilo.

Sada je GFS u zadnjem izlazu vratio to, tako da ništa nije gotovo još uvek. Ipak, čini se preloman trenutak u daljem toku događanja je ta eventualna promena.
 
Kimi druze mi kao da smo ukleti, ja nemam drugo objasnjenje. Gledam te katre i najveca temperatura i najmanje padavina iznad nas, a pogotovo Vojvodine. Susedi preko Dunava kazu da imaju cak i bolju godinu nego sto je to bila prosla, malo malo pa im padne 50 litara kise. taj je.eni Dunav svaki kisu rastera sto dodje sa zapada. Taman se dovuce oblak i ono prc, rasprsise kao petarda.
 
Синоћ у 22:00 у Војвођанском дневнику каже госпођа спикерка: "Пољопривредници процењују да ће род ове године бити умањен за 15% ..."
 
Imaš prava donekle Paore, jer stvarno je zadnjih 10-ak dana ogroman deo ostatka Evrope "došao na svoje", nakon takođe traljavog starta. Tu pre svega mislim na nama blisku centralnu Evropu.

Zato i rekoh da je ova eventualna promena prekretnica, još je jedino ostao eto pojas oko nas, Crne Gore, Albanije, Grčke i centralnog i južnog dela Italije da u globalu dobrano kuburi.

Ne mislim tu samo na primorske oblasti ovih država, već i na okolne u kopnu, pretežno planinske.... jeste suša i žega normalna na Jadranu južno od Zadra, ali da baš ne padne ni jedan mm (makar 0,01) skoro puna dva meseca (govorim za primorje Crne Gore) to je već baš poražavajući podatak.

PS Večeras/noćas će opet delovi krajnjeg severa i istoka Vojvodine imati izolovane razvoje i pokoji pljusak... glavnina naravno na Karpatima.

ekstremna_susa.gif
 
Poslednja izmena:
Kako koji sat odlazi vremenske prognoze ne samo da smanjuju padavine nego ih uopste ne predvidjaju...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh