Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oblacno i seva na severu. Nema kise ni u tragovima
 
Ozbiljno zahlađenje i velike količine padavina (negde i preko 50 milimetara) se najavljuju sledećeg vikenda, a temperatura će pasti od četvrtka.
 
Ај што је пала толка кишурдача већ је све то било упаковано са олујчином која је на пар кућа сав цреп однело, једно товилиште у изградњи је ваљано оштећено...има на десетине стабала порушених, а и кукуруз је у бећем делу атара сав изломљен...

колко нам је требала та киша олуја са ледом нам није баш била потребна...

- - - - - - - - - -

Да додам само и ово, Чалма кише видела није од 20 и неког Маја...код већине је било нешто, код нас ништа....
 
Oni uzimaju podatke od GFS modela a ostali od EC ,ako sam dobro zapamtio.
 
Sve te meteo aplikacije samo lepo ilustruju te podatke, nista vise. Kao i rain alarm sto preuzima radarske snimke od rhmz i dhmz.
Isparise sve nade da ce se desiti neki ciklon sledeceg vikenda i doneti kisu. Da ne ispadne da kukam, ali ova godina ce ostati upisana crvenim slovima u nasem mestu.
 
Poslednja izmena:
Mislim u mnogim mestima ove godine. Bogte pa citam moje zapise iz 2012 i vidim koliko je bilo kise, pa smo kisu od 35 l imali 6. jula, pa posle toga jos po koju. Ova godina kad se pogleda ukupni bilans padavina ce tesko prebaciti 400 l, a jos nikad nije bilo ispod 550.
 
Problem je što sada kiše čak i od 20 pa i 30 litara ništa ne znače. Staro pravilo da u ovo doba kiša pomaže koja zatvori pukotine, a znate koliko je to ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh