Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E sad, ne preterujte. Sta bude sa tih 20-30 litara? Jel ih biljke popiju ili ne? Hoce li tih 20-30 litri koje biljke popiju produziti zivot tim biljkama bar za koji dan, spasiti bar koji list da se ne osusi. Dati im sansu da docekaju novu kisu...A ako ne padne tih 20-30 litri gotovo je odmah. Kod mene je upravo takva situacija, usevi su na samoj granici puta bez povratka i ja bih sve dao da padne makar i par litri da biljke dobiju jos jedan dan sanse...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Ne bude nista sa tih 20ak litara . Natope gornjih 2 do 3cm i za par sati to ispari . Uopste ne sidje do korjena . 100% sam uvjeren da je tako . To je glavni razlog sto mnogi odustaju od navodnjavanja . Ne daju dovoljno vide i nema nikakvih efekata . Ljudi vlaga mora sici bar na 10 do 20cnm dubine .Opet ako bar padne uvece ili po noci kolko tolko je bolje.
 
"Tako je vruce,mokro klizavo.."

- - - - - - - - - -

U beogradu,spic saobracajni,nisam izbegao ni autokomandu,ni slaviju..haos..ne znam ko ce pre prokuvati,ja ili auto..
 
Ne bude nista sa tih 20ak litara . Natope gornjih 2 do 3cm i za par sati to ispari . Uopste ne sidje do korjena . 100% sam uvjeren da je tako . To je glavni razlog sto mnogi odustaju od navodnjavanja . Ne daju dovoljno vide i nema nikakvih efekata . Ljudi vlaga mora sici bar na 10 do 20cnm dubine .Opet ako bar padne uvece ili po noci kolko tolko je bolje.
Mi smo dobili 22 litra pre desetak dana, pala je mirna lepa kisa u toku noci, i i te kako je znacilo kukuruzu, zaustavilo je podgorevanje i kukuruz je izrastao metar u narednih 3, 4 dana i drzalo ga sve do juce, od juce, cini mi se ponovo podgoreva.inace kukuruz se sada oprasuje, tako da nije palo tih 20 litara ko zna sta bi bilo, sasvim sigurno jedno veliko nista!
 
Kukuruz izgoreo vec sad je red na nas

kukuruz.jpg
 
Ajmo Kimi obraduj nas sa vestima da ce biti kisa kao ova sto je pokvasila Pariz. Kako je suvo kod nas mi ne bi imali problem kao oni pa su zatvarali metro i ostalo. Sve bi to ova zedna zemlja upila. Dakle Kimi ima li nade za Srbiju celu da pokisne?
 
Negde od Sombora seva jako lepo ali za nas ovde nedostizno,a vetar duva i dalje i to bas vruc pravi prirodni fen.
 
Jbg mene je iz pravca Sombora ali kad kazes da je u Madjarskoj zamisli kako li tamo pada kisa kad ja iz Vrbasa vidim ala bi nam leglo ko budali dva samara!
 
Da, da, dobro seva na severu...

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Danas da je neko slucajno bacio sibicu u vazduh mislim da bi se upalio.
Gledam radarske snimke i sve vise nekako pocinjem da verujem da smo u ratu i da protiv nas ratuju ali ne klasicnim oruzjem. Austrija, Nemacka, Madjarska, Hrvatska dobijaju odlicne padavine i temperatura je u normali svo vreme. Prosto ne mogu da verujem da posle 2000te svaka druga godina je extremno susna i vrela. Nema sanse da se klima promenila samo kod nas i bas iznad nas. Ako je susa onda je susa svuda, a ne da kisa dolazi i redovno, ali bas redovno se razbije o Dunav.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh