Vremenske prilike u 2017-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Paor kuka kuka pa iskuka.Po principu dok dete me zaplace majka sisu ne daje.
 
@Kimi

Kakva je situacija za Titelsku opštinu za sutra poslepodne i uveče. Prosto ne znam kojoj prognozi više da verujem. Jedni kažu kiša, drugi ništa. Ako mi bale po ovoj suši pokisnu, e to je već talenat.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Dukej čini mi se da ste imali više kiše od nas :haha:

Ako ti tako kažeš... Kod nas je bilo dobro do juna, ali jun ...
Generalno govoreći, ne samo ova godina već i ranije (koliko ja pratim) u Bačkoj je moj kraj jedan od najsušnijih. Sušniji je jedino titelski deo (odnosno ceo jugoistok), a severoistok Bačke i mi smo tu negde. Severozapad (ove godine posebno) i generalno ceo zapad Bačke najbolje prolaze, onda posle njih južna Bačka (pogotovo novosadski deo) i potom sam sever Bačke. (Kao što rekoh posle dolazimo mi i severoistok Bačke a najugroženiji uvek bude jugoistok Bačke.) Van Bačke sam malo pratio, ali uočljivo je da je severni Banat (pogotovo kikindski deo) najsušniji deo Vojvodine, a da recimo sam jug Banata relativno dobro prolazi zahvaljujući padavinama koje stignu sa Karpata. Srem nisam nikad detaljnije pratio.
 
I da dodam kada kažu da je Srbobran dobio kišu,da to često bude samo jedan deo Srbobrana ili samo selo...Tako da ima i ovde delova atara koji pate za kišom...:ppozdrav:
 
@Kimi

Kakva je situacija za Titelsku opštinu za sutra poslepodne i uveče. Prosto ne znam kojoj prognozi više da verujem. Jedni kažu kiša, drugi ništa. Ako mi bale po ovoj suši pokisnu, e to je već talenat.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
Nesmeta nista balama ako pokisnu,pomocu ti ja u utovaru sa grajferom ako treba .Samo nek padne.
 
Jutros palo 10 kapi kise,i naoblacilo se,vetar stao i nista vise.3 sata kasnije izasli i nastavili sa zetvom.Kukuruz se polako predaje suši i pocinje da žuti.
 
Palo je nešto danas, više je ličilo na rosu nego na kišu. A posle je bilo oblačno ali kao i većinom ćorak. Više sreće u nekoj od narednih godina.
 
Sta ce tek biti kad se paklene vrucine vrate i ziva na termometru ponovo ode na 40+ :sta:
I to sa merenjem temperature na dva metra u hladu na zelenoj povrsini je ispravno, ali nije primenjivo. Od prilike to mu dodje isto kao fabricka potrosnja nekog vozila i realna. Uvek se razlikuju za najmanje za 10 do 15 %. tako je i ovde. Realne temperature u ataru, tamo gde su nasi usevi su vece za najmanje toliko. Kad kazu 36 to je realno bar 41,42 , a kad kazu 38 to je blizu 50.
 
Gde si kimi sto se ne javis malo.
Po.prognozi na serbianmeteo male sanse su za vojvodinu za kisu.Jug banata vise ali kad se.kaze jug uvek se nekako misli na Vrsac....A i mi smo jug .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh