Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
[FONT=&quot]Biće najhladnija zima ikada.[/FONT]
[FONT=&quot] Indijanci već treću godinu za redom spremaju drva kao ludi !!![/FONT]
 
Ne znam ljudi sta panicite sa tim izmrzavanjem. Bice sigurno golomrazice u nekom.momenti do.aprila. dva tri dana toplo hladno i nema brige.

Nada poslednja umire.
 
http://www.accuweather.com/sr/rs/belgrade/298198/december-weather/298198?monyr=12/1/2016
Evo prve golomrazice.

A kako ovi prognoziraju nece biti snega mnogo do Nove godine.

Slučajno sam nešto sarađivao poslovno sa ljudima iz sektora zua vanredne situacije i pričali smo o prognozi. Rekoše mi da se ovako vreme kao što je cela jesen očekuje do druge polovine januara. Tek krajem januara i u februaru se očekuju neke veće snežne padavine i ozbiljniji minusi. Do tad ovako šareno i iznad proseka
 
Ja sam i dalje misljenja da im je bolje da skupljaju puzeve nego da se igraju igre prognoze vremena!
Preciznost koju oni znaju u vezi prognoze je ista kao i nasa preciznost u tome koliko ce jos dana trajati akumulator na traktoru kupljen prekjuce!!!
 
Eto ga Kimi :osmeh:
Ako mene pitate sta je najjaci utisak u nekom duzem periodu unazad, to je definitivno ova hladnoca u evropskom delu Rusije i u dobrom delu Azije. Toliko je dominanta, da one tamo preko bare skoro pa i nema, sto se kaze kad jednom smrkne drugom..

Napokon sada u ponedeljak nalazimo nacin da ogranak te hladnoce iz evropskog dela Rusije doturimo ka nama.. Ali je upad hladnoce previse okomit na nas, Jadran ne stize da odreaguje blagovremeno, aktivacija nastaje kasnije kada su padavine vec predaleko od nas, pa ce na prvi snezni ciklon morati da se saceka.
Tako je. Kod mene u prognozi sve Sunce a nismo ga videli 2 dana,oblacno i hladno...

To je zbog inverzije, jer je KIM celokupno jedna velika kotlina, a ovakvi dani bez vetra pogoduju opstanku magle ili niskih oblaka u njima duze vreme, pa ponekad i citav dan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh