Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onda kukamo... Sinoć malo padala... ova je godina bolja nego prošla.... zato se radujem... prošle sam kukao....
 
2012 je nas spasla jedna kisa od totalne propasti. Bilo prosecno oko 3 t/kj kukuruza, ali je zato deo Banata dobio 200 litara kad je trebalo i imali prinose kao u najboljim godinama, a cena bila "svetska".
Nadamo se da ce ove godine biti bar "evropska".
 
Komsija Kimi posto vec "namestas" vreme zavrni malo slavinu .
Pocela je berba grozdja , kada zavrsimo za koji mesec , dacu ti glavom znak da pustas!

Kod mene trenutno oblacno ocekujemo svakog trena da pocne.
 
Kimi, moraš biti pragmatičan! :osmeh::ppozdrav:

Obezbedi ti nama slavine pa neka svako po svojoj vočji pušta i zavrće kišu... :haha:
 
Izgleda da mora tako Dukej :osmeh:

Komšo Tomix, nemaš šta da se brineš danas, nema nikakvih uslova za padavine.

Pazite minimalne jutros u nizijskim krajevima Hrvatske:

Lekenik 3.8°C
Zgališće 4.8°C
Jastrebarsko 4.9°

Dakle, reklo bi se da i nama sledi vrlo sveža noć... a tako i jeste, stiže prvi mraz i na 2m na visoravni Peštera:

Rtavn2417.gif
 
Kimi mozes li se usuditi da das neku prognozu za nastupajuci period. Bar mesec dana. Ima li kakvih naznaka kakva bi jesen mogla biti.
 
Lepo ja rekoh, red je za prvi mraz na Pešteru :osmeh:

Tombica

Gotovo pa nemoguće su takve temperature, posebno u ovakvoj godini. Avgust u većini slučajeva jeste najzrelije leto, iz razloga što često zna da jačajuća aktivnost ciklona na Atlantiku nas baci u njihov višednevni, često i nedeljni topli sektor, sa ultra stabilnim vremenom i slabim strujanjima. Ali avgust, posebno posle 5-og ili 10-og u mesecu uglavnom više nije kandidat za ekstreme, jer prosto kraćenje dana uzima danak, pa Sunce svakako u izvesnoj meri gubi na snazi. Jedino u izrazito sušnim godinama, kada se i jun ili jul iskažu, pa bude vrućina i vazduh se isuši i bude kao barut, može doći do esktremnijih vrednosti temperature, ali i to uglavnom se dešava u njegovoj prvoj polovini.

Ovo leto, odnosno i ovaj avgust sam, sa 4 ili 5 dana sa maksimumom ispod 20 stepeni do sada u istom, svakako nije ni blizu opisa u gore spomenutoj rečenici. Lokalne nestašice padavina ima, to stoji, ali nije to nikakav ekstrem. Bar 90% zemlje ima prilično zadovoljajuće leto, te se sve bujno zeleni i dan danas.

Paore, ima svega po malo i u narednom periodu. Biće toplije od proseka, ali ništa preterano. Biće verovatno još koji dan sa maksimumima blizu 35, ali isključivo kao posledica pumpanja toplote ispred novodolazećeg sistema sa okeana.

Elem, na severu zemlje sunce je zašlo u nakovnje sistema na Alpima. Već u toku noći na krajnjem severu može biti padavina, ali se konkretnija tura u delu Vojvodine očekuje prema modelima sutra uveče. U sredu i četvrtak već skoro čitava zemlja ima potencijala za pljuskove i grmljavinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh