Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ove godine Segedinac uvek kisne, i Jaroš. Generalno što severnije tako je više kiše bilo ove godine (govorim o srbobranskom ataru). Moje njive su u Razlevima, i to ovim bliže vrbaškom putu.
 
Jednom rečju apokalipsa,smračilo se tako da se ništa nije videlo,gromovi su udarali bukvalno na stotinak metara,struje je nestalo,sad se vratila, do sada 20 litara ,bez vetra,i leda, pada i dalje samo slabijeg inteziteta,a kako vidim na radaru dolaze još jači oblaci.
 
dukej@ Ja pratim jedno vreme kod Bečeja ili Feketića se formiraju oblaci od toga najviše dobije Kipovo,Zastava,Jaroš tako reći severni deo atara,dok ovamo od hrvatske kad ide ispada se do autoputa i nemože da prebaci preko toga u Razleve i Šovronj.Od dole isto se ispada do Kanala DTD i retko kad prebaci.:ppozdrav:
 
Jeste, isto sam i ja primetio. I znaš šta još? Kad oblaci idu sa zapada prema istoku, do auto puta se razbiju i oslabe pa ovde bude slabija kiša, ali kako nastave prema istoku oni jačaju ponovo i već kod Čikerije bude dobra kiša i dalje prema Banatu budu već ozbiljnije padavine.
 
Stigla i druga tura opet potop,ovo će biti rekord u padavinama u toku jednog dana, ove godine.

30 litara ,idemo dalje,pada kao da nije padala godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Kakvo pomracenje i potop.
44d1d2565308fc971402333b91f0bacd.jpg
 
Poslednja izmena:
Kimi u pravu si. Kod usca Tise u Dunav se ispadalo za 10 minuta takva kisurina kakvu nisam video. Na trenutak smo imali i olujni vetar, ali sreca bez leda!
 
Hvala Kimi na odgovoru,počela kiša kod mene sa vetrom,seva, grmi, videćemo konačni bilans.Kiše ne bi trebalo više,barem u moj kraj pogotovo ne sa vetrom(imam neki kukuruz, 3.5metra visok,klipovi su na 2 metra)a ako ovako nastavi biće problema i sa suncokretom,barem sa onim što je ostalo od njega(19-og juna potukao nas led)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh