Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Palo je nocas 20l kise. Zanimljivo je da da je trava u dvoristu jutros suva!
Ista prica i kod mene.

Palo prelepih 20 litara. Pratio sam ovu temu i moglo bi se reci da je moj kraj dobio najmanje kise u celoj Srbiji. Sreca sto raspored koliko toliko lepo bio rasporedjen.

Evo kako je padala

04.05.______50 litara
11.05.______6 litara
16.05._____22 litara
15.07._____30 litara

25.07.______17 litara
29.07.______3 litre
02.08.______10 litara
08.08.______3 litre
10.08.______20 litara

Ukupno za 100 dana je palo 141 litar. Neko je ovo dobio u dve, tri kise. A imali smo period od dva meseca bez kapi kise kad je bas bilo potrebno.
 
Juče ništa, nije bilo ni blizu. Danas u dva navrata ukupno dobrih 14 litara, uz temperaturu od 14 °C.
Kod mene je u poslednjih mesec i po - dva raspored padavina kakav se samo poželeti može. Pre toga je situacija bila veoma loša, uglavnom su u pitanju bile same krajnosti.
 
Poslednja izmena:
Ovde kod nas ko se zali na vreme, odnosno na padavine nesto tu ne valja! Kad je susa ne valja, kad pada, previse je! Dok nema poplava i ne plivaju parcele pod vodom letnje ciste kise su uvek dobrodosle!
Da je ovakav raspored kisa svake god. bilo bi idealno!
Skoro ceo dan danas je padala neka sitna jesenja. Temperatuta oko 15 stepeni!
Soja i kukuruz po ataru luduje i krste se!
Ne znaju sta ih je snaslo!:osmeh:
 
Važi Kremator :osmeh:
Kod mene cela 2 litra uz malo vetra.

Kod mene ni toliko sinoć, samo je poprskala malo krupnih kapi. Neće nas ti sistemi koji idu sa jugozapada nikako, jedino je prošli ponedeljak bio izuzetak.

A evo sada vidimo kako priroda zna da bude ponekad velikodušna, sa istog tog jugozapada je došla oblačnost formirana na primorju Crne Gore i donela evo već 11-tu litru, uz par finih grmljavina ka Goču.:bravo:
 
Kod mene opet malo.Cellih 5 litara.Ne može do 10 nikako da stigne.Da kukam ne vredi mi jer od toga pomoći nema.
 
Ovde kod nas ko se zali na vreme, odnosno na padavine nesto tu ne valja! Kad je susa ne valja, kad pada, previse je! Dok nema poplava i ne plivaju parcele pod vodom letnje ciste kise su uvek dobrodosle!
Da je ovakav raspored kisa svake god. bilo bi idealno!
Skoro ceo dan danas je padala neka sitna jesenja. Temperatuta oko 15 stepeni!
Soja i kukuruz po ataru luduje i krste se!
Ne znaju sta ih je snaslo!:osmeh: .
Kolega ti ga pretera pa covece ima dobar deo vojvodine koji vapi za kisom, skaces tim ljudima po zivcima, a vec sledece godine mozda se situacija okrene, i sta? ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh