Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IMG_20160802_071945.jpg


Mislim da je palo preko 60 litara...
 
Za sledeci vikend velika razlika u prognozama ,padavine za moj kraj idu od 0 pa do preko 30lit ,a temp. 27C- 36C kome verovati:sta:.
Kimijeva prognoza- blaze zahladjenje bez padavina i ja odoh kositi lucerku....
 
Za sledeci vikend velika razlika u prognozama ,padavine za moj kraj idu od 0 pa do preko 30lit ,a temp. 27C- 36C kome verovati:sta:.
Kimijeva prognoza- blaze zahladjenje bez padavina i ja odoh kositi lucerku....

Nije se za džabe pojavilo to dvoumljenje modela. Jako iritantna i frustrirajuća situacija za konkretnu prognozu. Situacija koja ide na živce.

Da je u pitanju zima pa da čovek i razume, jer je tada aktivnost svih bitnih sinoptičkih faktora znatno dinamičnija, pa samim tim i teža prognoza. Ali za leto ovo je u neku ruku stvarno sramota. Jer prelomni trenutak je između dva tabora noć subota na nedelju.... dok jedan model tupi o suvoći, te tek neznatnom padu temperature u nedelju (tipa sa 35 na 30) a to je GFS, dok drugi zasipa deo zemlje sa 30-ak litara kiše (ECMWF) i daje značajnije osveženje. A gde smo mi sada, evo je sreda popodne, dakle jedva nekih 80 sati unapred...

Stvar komplikuje dakle taj visinski ciklon koji se spušta između petka i subote na sever Italije. Po prvom gore spomenutom modelu on je preslab i prebrzo beži od nas zapadno. Po drugom on je bolje razvijen, kasnije je svojim centrom u Jadranu i povlači više svežine sa druge strane Alpa.

Ali da, eto do juče kada me kolega Beca pitao, delovalo je da će to 95% proći kao blago suvo zahlađenje.
 
Poslednja izmena:
Šta bi, bi, kao i kolega i vršnjak Milan971 pokosi i ja danas , pa ćemo videti...

Evo i ovde te razlike

Suvo

Suvo-fc61cc.jpg


Mokro

Kisa-c9d57d.jpg


Ako može samo još jedna informacja Kimi, ako se ostvari ta opcija sa kišom, po podatcima koje sad imaš, kad da je očekujemo u Subotu u Šumadiji , nije to ni strašno ako padne u subotu veče, ima vremena i da se osuši i pokpi, ali ako počne u Subotu od rane zore da sipi, kao na ovom drugom dijagramu ....Ima da razvlačimo najlon po lucerki, kao na Vimbldonu. ::namigivanje::
 
Hvala narode :osmeh: Kao i uvek, biću tu da pomognem uvek koliko mogu.

Ta kiša Beca, ponavljamo ako je bude, jer nažalost eto i sada 50 i neki sat do nje a još uvek nije uvedena na svim modelima (neverovatno zar ne), pala bi tamo u noći na nedelju reklo bi se, ili u nedelju ujutru.
Kod mene počelo da grmi

Nije to bila sigurno grmljavina, jer je iznad čitave zemlje nebo bilo vedro/pretežno vedro.:osmeh:
 
Kod nas bi mogla i da zastane malo.. pravi stetu..

e904eec65cc593754d8f678d4bba9048.jpg


Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh