Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Temperatura 19 stepeni, oblacno uz neki povetarac, nesto nije prijatno za shortc i majcu! Jutros opet je padala!
Ovakvo kisovito leto imali smo 1999 i 2014!
 
Noćas oko 3 sata se sputio lep pljusak, nemam kišomer iliti higrometar ko vasceli kulturan svet, ali po mojoj slobodnoj proceni, palo oko 7-8 litara...
JA ZADOVOLJAN!!!::super::
Trenutno pirka neki svež vetar, temperatura (neverovatnih) 19 stepeni...
Obukao košulju s dugim rukavima...
A i ove lastavice me zabrinjavaju, eno cele gomile po žicama, ne spremaju li se valjda niz drum...:sta:
 
Prerano smo se radovali kako je Djoka otisao.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Laufer, prosto niste imali sreće. Juče je eto ponajpre trebalo da je bude na jugu Srema, a na kraju završilo glavninom u srednjem i južnom Banatu. Nije za džabe svaka letnja konkvektivna kiša neka vrsta lutrije :osmeh:

Drugo je to bilo juče za jugozapad zemlje, koji je imao poklapanje najboljih parametara, plus ogromnu pomoć svog planinskog reljefa koji je imao sve to da podstakne. Ništa manje se tamo od ovih svetlo i tamno crvenih odraza nije ni očekivalo.

@Beca
Nekakav front kao postoji za vikend, ali koliko ja vidim i koliko se sada daje to će proći uglavnom suvo, uz razvoj tek ponegde u planinskom kraju.

@Đorđe

Deluje da sledi pravo letnje vreme narednih dana, biće i vrućina ali bez ikakvih preteranih temperatura:osmeh: Kažem to se kovitla nekakv front za vikend, ali vuče samo na suvo blaže zahlađenje.

@Đađo

Moje komšije su bile u razgledanju kanjona Uvca, uhvatilo ih je žestoko nevreme, kažu mi da je padao veoma krupan grad, veličine loptice za stoni tenis... sreća pa mu je auto bio u nekakvom zaklonu, inače....

Definitivno je bilo po okolnim terenima, brdima i planina dosta zeznuto.

----------------------

E sada, neka mene neko od kolega ispravi ako grešim, ali mislim da su ove padavine (tamo gde ih je bilo) stavile nekako tačku za poljoprivredne kulture. Tu pre svega mislim na kukuruz, mislim da su ove padavine došle u savršeno vreme i da je biljka dobila kišu kad joj je bila najpotrebnija.
 
@ kimi sta se kaze za avgust - septembar, isto moguice kise, ili neki susni period?....

Evo, pa nek mu vreme u narednom periodu sudi :osmeh:
eu_Prec_Mon_Ind1.gif


eu_Prec_Mon_Ind2.gif
 
Znaci da je u granicama proseka.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh