Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas 12lit za pola sata, tukli raketama iz Turije, Nadalja i Srbobrana jedno 10-12 komada što sam čuo i rezultat da je samo prozvrcao led e sad kako je okolo neznam.
 
TO je to, sutra na scenu stupa i superćelija na zapadu zemlje, klasična superćelija oko Tare-Zlatibora, dolazi iz Bosne:

Malinjaci, drž te se !

gfshu12_SRH03_027.gif


Screen_shot_2016_06_17_at_10_36_33_PM.png
 
Jeli Kimi komsija,jel po ovome da sutra zalijem malo papriku ili da idem na vojni otpad i kupim jednu 125mm haubicu da probam nesto samostalno posto od protiv gradne slaba vajda kod nas.:sta:
 
Komšije, danas još postoji kakva takva sklopka da kažem.... ali ako se zaista razvije superćelijski sistem tamo gde daju modeli, on uz ovakve parametre u atmosferi može da živi dugo dugo, i vrlo verovatno će se zaputiti dolinom Zapadne Morave, jer je to neka da kažem uobičajena putanja za takve oblake. Ali to će biti ako će biti tek uveče, tako da komšo samo cepaj :osmeh:

A verovali ili ne, nedelja i ponedeljak su još itekako opasniji od današnjeg dana !
Kažem, današ još postoji to "ili ili", ali već sutra....uh !

Danas:
1mapa-upozorenjaportal_zpsvvmumop8.png


showforecast.cgi
 
Kod mene se smrklo i u daljini čula grmljavina, palo samo par retkih kapi. Alo, Šumadijo - jeste živi? :bravo:
 
Ja bas gledam i radar i oblake napolju, A do pre sat vremena se kupali na jezeru.
Stiglo je do J. Banata. ali se razbio oko Dunava na 2 dela i jedan krak otisao ka Vrscu a drugi dole ja
Rumuniji. Za sada samo jaka kisurina uz poneku sitnu sugradicu.
Po radaru najgore bilo okolina Ripnja, Begaljice, Grocke ka Smederevu.
 
I mi smo imali srece ali cujem da je oko vrcina i begaljice bilo i grada i kise... e sad kolikko ne znam.
kod nas vrlo malo ali taman da poremeti posao
 
Poslednja izmena od urednika:
Gde ce zavrsiti?

Završilo je preko Smedereva.... Led je bio veličine većeg lešnika manjeg oraha.... Pobegli smo iz voćnjaka i oluja nas je sustigla blizu kuće... Olupala je sve živo... Taman smo vezali paradajz i malčirali papriku.... Sutra nisam siguran šta ću da zateknem kad odem.... Malo je falilo da pocepa prozore na kući....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh