Vremenske prilike u 2016-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas danas padalo malo kise i brzo se razvedrilo.Kad onda odjednom oko 17:30 poče grad.Bez kise.




Sreca pa posle nekoliko minuta poče i kisa. Kako je na njivama,ne znam,videcu sutra...
 
Komšije, danas još postoji kakva takva sklopka da kažem.... ali ako se zaista razvije superćelijski sistem tamo gde daju modeli, on uz ovakve parametre u atmosferi može da živi dugo dugo, i vrlo verovatno će se zaputiti dolinom Zapadne Morave, jer je to neka da kažem uobičajena putanja za takve oblake. Ali to će biti ako će biti tek uveče, tako da komšo samo cepaj :osmeh:

A verovali ili ne, nedelja i ponedeljak su još itekako opasniji od današnjeg dana !
Kažem, današ još postoji to "ili ili", ali već sutra....uh !

Danas:
1mapa-upozorenjaportal_zpsvvmumop8.png


showforecast.cgi

Prosto receno ko pretekne,neka prica...
 
Od Grocke do Smedereva je kraj sezone za berbu i žetvu. Tu ove godine više ničeg nema. Voće nije ni za industrijsku preradu a sada je pitanje da li će stabla preživeti sve ovo.

Nakon nevremena je sloj leda na pojedinim mestima bio i pola metra a pojedini komadi grada preko veličine krupnijeg oraha. I posle par sati nakon nevremena bilo je mnogih belih oaza naslaga leda. Kraj
 
Evo jedna trojcica od estofexa, prosli put kada smo bili level 3 ubio nas grad nadam se da to danas nece biti slucaj.
showforecast.cgi
 
Kakva steta, rakete nisu radile?

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Kod mene lije kisa a iz pravca Srbije se cuje najstrasnija grmljavina koju sam ikad u zivotu cuo.Bukvalno kao da se kamenje kotrlja i drobi.Sad gledam na Hidmet putanju onog monstruma od oblaka,ne bih bio u kozi onima preko kojih je presao a bas jako dugo pokazivao maksimalni odraz,crnu boju.Bojim se da ce danasnji dan mnogima biti crn da crnji ne moze biti...

Gesendet von meinem HTC Sensation Z710e mit Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh