Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nadam se da ce tako biti,ovih dana pojedini delovi sumadije dobili su obilne pljuskove ali vecina je ostala suva.ocekujem da dobijemo kisu oko subote ili nedelje sa jugozapada jer ako tada nebude neznam kada ce.
 
10 litara je super,vlage ima vec posle 10cm koliko hoces,cini mi se nikad vise nego ove godine.Usevima je potrebna ta povrsinska vlaga koja nedostaje a dubinske vlage ima puno i mislim da bi susan period biljke lakse podnele nego ranije kada jednostavno vlge nije bilo.
 
Na RHMZ najavljuju kisu za vikend, pomerili su sa cetvrtka i petka na subotu i nedelju, moze li neko malo detaljnije da da prognozu do kraja nedelja. Bio bih zahvalan.
 
Osnovni problem ovog proleca je što su padavine neravnomerno rasporedjene, jedan deo sela je dobio dovoljno padavina a drugi samo pokupio prašinu i to vec u nekoliko zadnjih naleta oblačnosti.
 
Situacija sa vlagom.

Moj kraj u ova 2% teritorije sa padavinskim viškom od proseka:
:osmeh:

uslovi-vlaznosti-rhmz-10.gif
 
Dobili jesmo pre kolko dve nedelje oko 17l i sad skoro na oblak ovde onde ,negde vise negde manje.aLi sve to dzabe jer vetar toliko duvaucestalo da prosto ne pamtimo dane bez vetra,sve je izduvao.
 
Nema vlage ?Znaš li ti koliko okolina Loznice ima viška vlage i padavina...ja msm jedno 400-500litara.

Zemlja je suva samo površinski,što je i normalno_O nedostatku vlage dole dublje nema ni govora.
Kimi ja sam okolina Loznice,orao sam s burazerom u subotu,vlage nema na dubini od 25cm,strasno se zemlja isusila tako brzo,dublje mozda ima ali dublje od 25cm je neplodna zemlja zute boje zvana jalova ilovaca.
Kod nas skoro nije bilo kise,a najave RHMZ govore da je nece biti,mozda ponegde lokalno za vikend.

- - - - - - - - - -

[TABLE="width: 0"]
[TR]
[TH]КРАГУЈЕВАЦ[/TH]
[TH="width: 41, bgcolor: #1A5AA6, align: center"] [/TH]
[TH="width: 102, bgcolor: #1A5AA6, align: center"]СРЕДА
13.05.[/TH]
[TH="width: 102, bgcolor: #1A5AA6, align: center"]ЧЕТВРТАК
14.05.[/TH]
[TH="width: 102, bgcolor: #1A5AA6, align: center"]ПЕТАК
15.05.[/TH]
[TH="width: 102, bgcolor: #1A5AA6, align: center"]СУБОТА
16.05.[/TH]
[TH="width: 102, bgcolor: #1A5AA6, align: center"]НЕДЕЉА
17.05.[/TH]
[TH="bgcolor: #1A5AA6, align: center"] [/TH]
[/TR]
[TR]
[TD="class: levo, colspan: 8, align: left"]Прогноза ажурирана: 12.05.2015. 11:19:21. [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 8, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: levo, align: left"] Макс. температура: (°C)[/TD]
[TD="align: center"] [/TD]
[TD="align: center"]28[/TD]
[TD="align: center"]27[/TD]
[TD="align: center"]29[/TD]
[TD="align: center"]26[/TD]
[TD="align: center"]20[/TD]
[TD="align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 8, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: levo, align: left"] Мин. температура: (°C)[/TD]
[TD="align: center"] [/TD]
[TD="align: center"]9[/TD]
[TD="align: center"]13[/TD]
[TD="align: center"]14[/TD]
[TD="align: center"]14[/TD]
[TD="align: center"]13[/TD]
[TD="align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 8, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: levo, align: left"] Појава:[/TD]
[TD="align: center"] [/TD]
[TD="align: center"]
3.gif
[/TD]
[TD="align: center"]
3.gif
[/TD]
[TD="align: center"]
3.gif
[/TD]
[TD="align: center"]
6.gif
[/TD]
[TD="align: center"]
6.gif
[/TD]
[TD="align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 8, align: center"] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Upravo sam dosao sa zaljevanja krompira. Dva i po sata sam tjerao turu, i nigdje u kanalima nema barica. A prije dva dana sam bio do komsije on orao djetelinu, staru da posije kukuruz, i nije mogao sa fergom nego je zvao covjeka sa case 1056. Pa ono je strasno koje gromade se izvaljuju i suvo k'o barut, tri prohoda je napravio sa RD da bi se posijalo, i opet nije nesto narocito pripremljeno. Toliko o tome sto se tice vlage, bar ovdje kod mene.

- - - - - - - - - -

Sto ce da najebemo ove godine,ima da bude strasno-
Ma jok, ima i susa svoje prednosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh