Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gdje si vidio to?
1725a990eed45d4f457f3e5ed38b62a7.jpg
 
Kad bih ja postavio kao džukela kakvu mi telefon prikazuje prognozu mislim da bi nivo vode bio preko 1m na svim njivama. Kod njih iz svakog oblaka postoji mogućnost velike kiše.
 
Umbrella nikad ne omane, doduse treba pratiti redovno jer se menja na svakih sat vremena a ove dugorocne (za narednih 5-6 dana) su vise okvirno. Tek da se zna da ce nesto da se muti.
 
Ni kapi ovih dana i pored svih najava....Ukoliko ne padne narednih 10-ak dana bice belaja...
 
Vec se moze reci da se vide posledice suse,bar kod mene.Grasak je nizi,manje mahune, a evo i naglo sazreva, a stocni grasak mi je na svega 40 cm visine i pocinje cvetati a prosle god je bio duplo vislji
 
Lepio sam karte WRF-ova koji se nisu pokazali,evo sada na primer ECMWF-a za sutra popodne:

screen-shot-2015-05-09-a.png

Prvo da citiram ECMWF-a za nedelju.Zaista se fino pokazao.

Za naredna 2 dana ne znam šta bi pametno rekao.Konkretno uzmimo sutra uveče.Gore spomenuti ECMWF,kao i GFS su mahom suvi,izuzev za krajnji sever Vojvodine ali zato crtaju pravi šou od razvoja i oluja,posebno na zapadu Mađarske.

S druge strane,WRF-NMM i WRF-ARW crtaju veom snažne razvoje južnije,pa i pravu oluju na severozapadu Vojvodine koja bi išla dolinom Drave-

Evo je:

prava-oluja.png
 
sfc_tpr_63.gif

Postoji sansa za kisu i u cetvrtak,ali sve izgleda tako daleko bez obzira sto nas samo sreda deli od cetvrtka.Mirise ovo na jednu veoma tesku godinu po poljoprivredu,vlage ima koliko hoces a kisa bas nedostaje, na kraju ce se zavrsiti jednom dobrom olujom sa krupnim gradom, to mo dodje kao slag na tortu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh