Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moze da bude i gore nego 2012.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ove godine izgleda ništa od bilo kakve zaštite protvgradne...

Dan lep,čeka se promena.

Pljuskovi danas mahom na istoku i jugoistoku,u toku noći i jutra ponegde u Vojvodini a sutra glavninom u centralnoj i južnoj Srbiji.

Lepio sam karte WRF-ova koji se nisu pokazali,evo sada na primer ECMWF-a za sutra popodne:

screen-shot-2015-05-09-a.png
 
Poslednja izmena:
E pa ljudi napokon ide ono što se čeka...red je i da spomenem.

Negde 14-15 maja će se desiti ono što je potrebno,snažna ciklončina sa Atlantika gađa pravo na Đenovu i oformljava jak ciklon u Jadranu.


Verovatno ćete reći da je još daleko-ali kad se ovako modeli dogovore na dalek period tu nema greške.Ja 100% garantujem taj prodor već sada.To je kao onaj potop u maju prošle godine što se odavno video,isti princip.Sa ovakvim položajem sistema tu nema šta da se priča i objašnjava.

Pogle samo tu mlaznu struju,perfektno !

rtavn15016.gif
 
Ako sam dobro razumeo, Kimi najavljuje sličan scenario potopa od prošle godine, znači da se spremamo, dok još imamo vremana.
I od mene VELIKI POZDRAV za Kimija, čovek daje tačniju prognozu od bilo kog renomiranog sajta (barem za moj reon) :bravo:.
 
Lako ćemo za detaljne karte padavina i količine,bitno da ovakva situacija koja se daje garantuje obrazovanje ciklona u Jadranu,intenzivniji dotok vlage sa jugozapada i ozbiljnije padavina.To je najvažnije.
Znaci ovo malo kukuruza sto mi ostalo slobodno da posejem pliche u prasinu.Vlage ce biti?:osmeh:
 
Suncana noc kod mene,sta mislite jel ima sanse da opali neka kisa,kod mene u kukuruzu je kao beton povrsinski sloj,trebala bi neka natapaca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh