Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nocas u selu pljusak 15 litara,nadam se da je i atar dobio toliko..........
Pa meteoroloskim stanicama Polj.informativne sluzbe PIS Vojvodina
pise da je u Banatskom Brestovcu na jednoj meteoroloskoj stanici zabelezeno
samo 2.2L po m2 u Pancevu i Banatskom Karlovcu i Debeljaci takodje isto od 2 do 4L/m2
Otkud vama 15L trebali ste da uslikate kisomer.
Južni Banat Bela Crkva i okolina takodje od oko 3 do 5L po m2. Onih najavljenih 15 do 20L je retko jako gde je bilo a mozda
nigde i nije palo, sto neko kaze mozda i bolje...
16779167513
16779167513
 
Poslednja izmena od urednika:
pa meteoroloskim stanicama Polj.informativne sluzbe PIS Vojvodina
pise da je u Banatskom Brestovcu na jednoj meteoroloskoj stanici zabelezeno
samo 2.2L po m2 u Pancevu i Banatskom Karlovcu i Debeljaci takodje isto od 2 do 4L/m2
Otkud vama 15L trebali ste da uslikate kisomer.
Južni Banat Bela Crkva i okolina takodje od oko 3 do 5L po m2. Onih najavljenih 15 do 20L je retko jako gde je bilo a mozda
nigde i nije palo, sto neko kaze mozda i bolje...
16779167513
16779167513

Kisomer stoji na sred dvorista a sta ko kaze nezanima me.........Ja nemam nista od toga de lazem cak mi i nije odgovaralo da padne zbog deteline..............
 
Mi se ovde bar ovde vocari oslanjamo na podatke sa PIS-a jer su nam preko potrebni , ne samo zbog kolicine padavina nego i na
vreme vlaznosti na listu Leaf Wetness i to nas jako upozorava da li je vreme ili nije za tretmane prskanja vocaka.
Mada imam i kisomer postavljen direktno u vocnjaku i tako mogu uporediti podatke.
2r298oo.jpg
 
Najebali smo ovi meteorolozi samo smanjuju kolicinu padavina iz dana u dan, izgleda da ce ovo biti katastrofalno suva godina,nije palo ozbiljne kise od pocetka aprila
 
Od kiše ništa malo prašinu smirilo i to je a ovo je vec treca prilika propuštena da nakisne. Moram praviti neku šemu da zalivam malinu.
 
Imali smo srece ljudi budite realni.
E sad dalje ovaj put su pre nekoliko dana rekli pasce mestimicno 20L pa prepolovili na 10L a palo jako mestimicno 3-5 L.
Sta ocekivati sada opet nekih 10L po ovome...
o8wg35.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh