Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Biće fešte to je sigurno,tu noć na četvrtak neće se naspavati dobar deo zemlje :osmeh:

Moguća je superćelija i to bas usred noći kad su po običaju uslovi za takvo nešto najmanji.Najveće šanse za to zapad zemlje i Šumadija.

Na severu će ranije severac i zahlađenje,pa su i uslovi za jaču oluju malo manji.

Biće kažem tu svega,od olujnog vetra,grada do obilnih pljuskova ponegde i do 40-ak litara.
 
Meteogram za Kraljevo konvektivan,uslovi za jaku oluju sa svim i svačim.Daje i 30-ak litara padavina:

meteog_Kraljevo.gif
 
Kimi ne znam kolika je bila temperatura, ali danas je kod mene bio žestoko vreo dan, jako sunce bez daška vetra ... :cool: ...
Išao sam na "ranč" i ceo dan bio napolju radeći raznorazne poslove, skinuo majicu na sat vremena i koža izgorela gore nego " prvi dan na moru" ... ::jako_besan:: ...

Večeras sam "original indijanac" ... :osmeh: ...
 
Poslednja izmena:
Ipak smo jos blizu sunca, pa zato :cool:
Za nas region (nase selo) ima razlicitih podataka. GFS kaze da ce biti ~40 lit u nedelju, ETA2 skoro pa nista, slicno i ETA :sta:
 
U mom kraju redje i to sa neznatnom steto.Ja skoro i ne pamtim kada se desilo anisam bas mlad.Ipak je ovde ravnica to sa nocnim grado desava se u planinskom i brdskom kraju.
 
Svi su maximalno smanjili padavine. Izgleda da tamo gde padne pasce za ceo region. Jedino može biti pozitivno sto se sve odvija noću pa ce temperatura pasti.
 
Koja nevremena juče po Nemačkoj,a i danas popodne će biti žestoko na jugoistoku Austrije.

lepo je primetio Paor,za Vojvodinu su baš smanjene padavine.Najviše padavina u zapadnoj,jugozapadnoj i centralnoj Srbiji-ovde će i biti najjačih oluja.

Opasnost je od ovih noćnih oluja pre svega veoma krupan grad,ali i downburst odnosno olujni vetar iz snažnog oblaka.
 
Ipak smo jos blizu sunca, pa zato :cool:
Za nas region (nase selo) ima razlicitih podataka. GFS kaze da ce biti ~40 lit u nedelju, ETA2 skoro pa nista, slicno i ETA :sta:

Bas su promenili... Posle sat vremena nakon sto sam napisao ovaj post (gore) smanjili su za taj dan padavinu za 100%. Stvarno je nezgodno... nije sve jedno da li ce pasti 40 lit kise (ili ne da Boze grad), ili da ce biti ~25 celziusovih, i bez kapi kise a i bez oblaka.
 
Kimi kako stanje ce biti u okolini Sapca, hoce li biti ovde nevremena ?

Veoma je teško zaista proceniti gde će šta biti.Svaki model na svoj način raspoređuje padavine.Ovo su ipak padavine vezane neposredno uz sklop fronta,pa je teško pogoditi gde će se to desiti.Prosto ništa sem radara u ovakvoj situaciji ne pomaže.Uslova ima,biće razvoja u tvojoj okolini ali ne mogu garantovati da će baš i tebe potrefiti.

Vojvodina sve manje padavina po modelima,dok je standarno suvo i za krajnji jug i jugoistok.Centar dešavanja se jasno vezuje za jugozapad,zapad i Šumadiju.

GFS daje verovatnoću 7 od 10 za snažnu šumadijsku superćeliju.Stavlja je negde u okolini Kragujevca,ili malo južnije.

Verovatnoća pojave grada je izuzetno visoka s obzirom na to da su u pitanju kasni noćni sati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh