Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre sat vremena prosao pored jedne njive koja je pored asfaltnog puta,posejana u ponedeljak sada se vide iznikli redovi.Neverovatna brzina nicanja za celih 6 dana.Sutra ako se moze u atar slikacu prvo posejane njive.
 
Kod mene juče, sinoć i noćas prava provala oblaka, čak 30 litara u poslednjih 24 sata, plus isto toliko u prethodnih nekoliko dana. Danas takođe pada ali slabijim intenzitetom. :kisa:
Da je nešto potrebna i nije, ali posle višemesečnog "posta", sigurno je dobrodošla onima čiji su bunari već odavno bili presušili.
 
Poslednja izmena:
Kad bi se ovremenilo bar par dana zaredom, da se zavrsi najnuznije zetva i setva, ovo je mucenje, juce sam bio da skidam kukuruz, uhvatila me kisa, jedva kombajnom se dovukao do tvrdog puta, sad opet nekoliko dana pauza
 
Kod mene pada kiša već nekih 30 sati bez prekida. Nije pljusak ali sasvim solidna kiša, duva veoma hladan vjetar, tempratura samo 7 stepeni blizu kuće, u polju je sigurno hladnije.
 
Lepa kiša na krajnjem severu,Palić danas i juče sveukupno 39 litara.

Najviše Vranje,60 litara.

Ogromna kiša je pala i po KiM,ali nažalost nema stanica mernih.Deluje da je u većini krajeva palo između 50 pa i čak 100 litara.Naš kolega Bane je to lepo prijavio,a vidi se i po naglom porastu vodostaja reka u tom području (sliv Ibra,reka Sitnica) kao i južne Morave (Binačka Morava).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh