Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas daleko vise kise nego juce. Po slobodnoj proceni preko 30 l novih "oborina".
 
Kod nas subota poslepodne do danas ujutru palo 42l a predhodna kia koja je pala na početku nedelje 25l a još uvek pada a takvo vreme prikazuju i skoro ceo novembar.
 
Kod mene pada kiša već nekih 30 sati bez prekida. Nije pljusak ali sasvim solidna kiša, duva veoma hladan vjetar, tempratura samo 7 stepeni blizu kuće, u polju je sigurno hladnije.


Od sinoć kad sam napisao ovaj post (19.11h) pa do jutros u 5 je padala bez prekida ali mnogo jača (pljusak) nego u toku dana praćena jakim vjetrom, dakle oko 40 sati kiše. Budio sam se bezbroj puta, dobili smo sina nedavno pa se mala beba stalno budi. Sad nema ni kiše ni vjetra ali je baš hladno, samo 5 stepeni, nakislo je do besvijesti, voda leži u poljima. Juče slušam kako susjedi kukaju "kako ćemo sad obrati kukuruz i posijati pšenicu?!??!" a već sam rekao da ni 20% usjeva nije skinuto. Imali smo desetak dana veoma lijepog vremena, ljudi nisu ništa radili a kukuruzi odavno zreli. Sjedili i krkali uz kazan a sad kuku-lele šta da radimo.
 
Kod mene u odzackom kraju kisa me isterala iz njive u subotu oko 2 popodne i stala tek jutros oko 5. Ostalo jos samo kj kuruza da zavrsim sa time ali po svemu sudeci nece skoro moci da se udje.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Bilans
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh