Vremenske prilike u 2015-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene noćas 14 litara, a evo kako teku priprame za popodnevnu igranku:

Novo Selo 9 litra,tj. 5 manje.:osmeh: I bez ikakvog nevremena,ko bi rekao...

Radar kaže da igrarija oblaka za popodne već daje rezultate,već su počeli da niču pljuskovi u blizini.
 
Evo dokaza, dok još nisam resetovao mernu spravu. Do duše, nešto je danas i isparilo pa piše manje:
0fb6a24a8322c39c07f58d91c0d3f7e8.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Kimi izgleda ce zetva biti vrela koliko mi se sad cini. Vidim da pisu, od vikenda ponovo preko 33. Ovo je izgleda neko suvo zahladjenje jer se negde ispadala, a do nas dosao samo "puvanjak".
 
Ноћас се добро испадала,немам тачну количину,али када је изнела земљу на асфалт онда је пала тачно колико треба!
 
sfc_tpr_39.gif

Zanimljiva karta, sutra bi trebalo biti obilnije kise na zapadu,jugozapadu i centralnoj Srbiji.WRF-NMM je bio odlican ovih dana,danas su modeli zakazali svi do jednog mislim da to sutra nece biti slucaj.
z3_precipitation_048.png

Evo kako to vidi Gfs
 
Danas rekoše poslepodne kiša na severozapadu, a ono prc, razvedrilo se. Mora da gledaju u pasulj kad daju prognozu.

Ovog puta ovakav komentar je zaista na mestu.Strahovit promašaj modela,i to svega 6-12h pred padavine.Pa evo kako je još jutros izgledao WRF-NMM koji je davao 10-ak litara severu zemlje:

x1aaf9.gif



Gore okačena karte ne da se nije ostvarila u globalu nego niti jedan pljusak se nije stvorio u Vojvodini.

Strašan promašaj zaista!



A sutra....miriše na obilniju nimbostratusnu kišu u južnoj polovini zemlje,posebno na jugozapadu.Zapravo,to bi krenulo sve kao pljuskovi,ponegde sa grmljavinom od podneva da bi se to kasnije prema večeri i noći pretvorilo u jednoličnu jesenju kišnu masu uz obilnije padavine,zato što se upravo nad nama "rađa" plitak ciklon.

Meteogram za naseljena mesta na jugozapadu Srbije obećava od 30 do 55litara.

- - - - - - - - - -
Sve žešći GFS,sada je obilna kiša na sve većem području.Čitav sliv Lima,Ibra i Zapadne Morave dobija preko 50litara.

7226.gif
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh