Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne stigoh pre da ti odgovorim.Pa ima i danas uslova za lokalni pljuščić ponegde,ali svakako će biti znatno ređi nego juče.

Sutra isto mogući pljuskovi,pre svega južno od Beograda.

U ponedeljak prvi deo dana stabilno,a onda u drugom delu dana jače naoblačenja sa severa uz kišu,osetno zahlađenje i jak severni vetar...
 
Kod nas juce 2,5 litre. Poslepodne se moglo komotno raditi. Od jutros sejemo soju pun gas. Prasi se uveliko. Sela pored mislim da su dobro pokisla.
 
Kod mene u zadnjih par dana palo oko 4 lit paucine
33jpeva.jpg
::lose::
 
Od utorka do petka u svim krajevima osetno hladnije,na severu temperature znatno ispod a u delu centralne i južne Srbije i ekstremno ispod normale :sjasi:

U sredu i četvrtak,uglavnom u jutranjim i večernjim časovima biće uslova za sneg i u nižim predelima centralne i južne Srbije.Iznad 500-600m snežni pokrivač a iznad 1300m i do 40cm novog snega.

Prodor veoma hladnog vazduha sa severa Evrope kroz Bečka vrata:

prodorcina.gif
 
Malo je komplikovano,ali pokusacu da pojasnim.
1.Ides na https://www.google.rs/?gws_rd=cr&ei=oG1KU4XOEYmstAaRsoDoDA#q=noaa+meteogram ,otvoris ovo prvo
2.Gde pise OR by Latitude & Longitude u prazna polja ubacis kordinate n.p.r za Novi Becej u prvo polje ide 45.35,a u drugo 20.08.Kad se ubaci ide se Continue.
3.U tabeli gde pise Metogram izabere se Gfs Model od 0-192h pa na Go,pa na Next.
4.Na dnu strane u prazno polje ubaci se kod,odnosno ovih 6 slova, i posle na Get Metogram.

 
Od utorka do petka u svim krajevima osetno hladnije,na severu temperature znatno ispod a u delu centralne i južne Srbije i ekstremno ispod normale :sjasi:

U sredu i četvrtak,uglavnom u jutranjim i večernjim časovima biće uslova za sneg i u nižim predelima centralne i južne Srbije.Iznad 500-600m snežni pokrivač a iznad 1300m i do 40cm novog snega.

Prodor veoma hladnog vazduha sa severa Evrope kroz Bečka vrata:

prodorcina.gif

Kimi, za nas voćare će biti problema sa izmrzavanjem (ja sam konkretno 20km od BG, a 10 pre Grocke prema SD)?
Hvala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh