Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja znam samo jedno, nijedna godina nije ista i dve iste godine nikad ne idu jedna za drugom. Mozda jos jedno nepisano pravilo je istinito, ako je meka zima i leto bude mek'o i obratno. Kimi bi to trebao bolje da zna i da vidi da li je tako kad pogleda po podacima. Ja se secam da je tako bilo par puta kad je u zimu bilo puno padavina, na leto ih bas i nije bilo nesto preterano.
 
Klima je otisla dodjavola.
2012 je trebalo posle onakvog leta da bude ludilo od zime,na kraju je bilo prc.
 
Da da,stvarno ga dugoo ne videsmo !

Paore,bas tako.Ni jedna godina nije ista,svaka svoju pricu pise.Ipak,nekih slicnosti itekako moze biti.

Malo igra podataka.


U proslosti,zime koje su u prvoj polovini decembea imale obilan sneg(>25cm),u 86% slucajeva su u ostatku bile blage,sa tek retkim (i manjim) pokrivacem.

U slicnom procentu (83%) zima koje su sneg imale tek od januara,taj drugi deo zime je bio hladan i snegovit.

Zime koje su imale obilan sneg u sva 3 meseca su retke.Ima onih u kojima je u jednom mesecu pao obilan,pa se posle drzao i kroz druga 2,zbog jakog anticiklona i dominacija hladnoca sa severoistoka.
 
Prelepo jutro i ceo dan pre podne u lov,a popodne na oranje i sada je noc lepa za ovo doba godine!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh