Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod nas oko 1 h spustio se led sa kisom i grmelo i sevalo i svasta nesto. Medjutim gledan 2009 godinu i 25.decembar, gotovo isti scenario kao sinoc i gotovo ista kolicina padavina, 10 l/m2.
 
Sve više i više mi liči ova zima na onu prošlu. Samo se bojim da ne bude i sledeća kao i ova pa da onda moramo pirinač da sejemo (selektovan, naravno s tavana i zaprašen u mešalici)
 
Nekako svi cudno gledamo na tu zimsku grmljavinu.Eto koliko nas razmazi nasa zasticenost od Atlantika i visokim planinama direktnog uticaja Jadrana.

To je nesto sasvim normalno za Evropski kontinentalni deo,Pogotovo sever i centralni deo Evrope u ovakvim situacijama koju smo imali sinoc.

Cega sve tamo nema od pojava.Oni su u nemilosti grdosija sa Atlantika,nahranjenih kanadsko-americkom hladnocom.U jednom danu sta tu sve ne moze da se promeni,i kise,olujnog vetra,snega,krupe,ledene kise,grmljavine...
 
Danas vetrovito promenjivo oblacno severozapadnjak onako na udare i malko zaljulja.
Sve sto je palo nocas od kise prosusilo.
Sada vedro ko staklo ali ne mirise mi na mraz.
Do subote cekamo nadam se promenu vremena..
 
Kimi čuo sam od kuma koji radi u Vojvodina putu da su dobili obaveštenje o dolasku snega 31-od Decembra.Navodno će biti jake padavine od 31-og pa čak do 7-og Januara bez prestanka.Ima li nekih predispozicija za tako nešto?
 
Kako gledam prognozu za petak i subotu najavljuju kod nas sneg oko 15 cm ,Kimi jel to realno da ce se ostvariti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh