Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pada i hladan vetar duva.

Grujane jel ne verujes zato sto nije tacno napisano ili zbog necega drugoga? I ja sam to procitao, a evo sta radar kaze:

ko2014120916300000dBZ.cappi.png
 
Nema jos prave zimske situacije koja bi donela sneg i nizijama.

No,to sto sneg kasni nikako ne znaci da ce biti slaba zima.

ja sam rekao da ocekujem suvlju zimu,i svakako hladniju nego li prethodne 2,uz dominaciju istocnih vetrova.Fino mi zasad ide:osmeh:

A sto se tice ukupnih padavina u 2014-oj-prava sitnica!Palo je samo 1501,1litra:riba::spavam:
 
Ma koji crni meteorolog komso, to je novinar sam za sebe napissao tj. izmislio.

E da...inace,sutra bi posle 18 dana trebalo da usledi suncano vreme!

Beograd je oborio rekord star 160 i kusur godina,odnosno sada je 2014 godina sa najvise padavina od kad' postoje merenja.

Padavinski rekordi su padali na sve strane.

Ako se ne varam,najmanje kise je dobio krajnji jug Srbije (Bujanovac i Presevo) kao i delovi Vojvodine-oko 635litara.

Najvise kise je palo u planinskom delu oko Valjeva,i dalje ka Osecini i Zvorniku-oko 1900 litara !
 
Poslednja izmena od urednika:
Postoji neko "verovanje" da ako prvi sneg sto kasnije pade,zima bude dobra u svom drugom delu.

Ne trebamo ici daleko da se to potvrdi.2012 je sneg padao prvi put u vecini krajeva sredinom januara,a znamo sta je posle usledilo..

Bas cu pobutati arhivu da vidim kolika je celokupna istina ovog tvrdjenja.

Takodje,zime u kojima sneg rano padne,ili u obilnim kolicinama na pocetku obicno su kasnije nikakve (prosla i pretprosla zima).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh