Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene upravo ponovno počela kiša,padala je noćas i palo je cca 4 litre, a prema prognozama za danas i sutra trebalo bi je pasti oko 30 litara.
 
Zatisje pred buru. Aj i ako pada, mada tesko, al da (h)leda ne bude. Obicno za led mora biti omorina ceo dan i tesko vreme, a meni je nesto juutro prohladno i ne lici da ce padati, bar za sad. Mozda nas iznenadi :osmeh:
 
Sve mi nesto mirise,na neku nepogodu, meteoropata sam i osecam se nervozno, uvek se tako osecam kad treba da bude neka nagla promena vremena!
 
Kod nas je za sinoc bilo crveno,kisa celu noc u prognozi i NISTA opet NISTA.Sve ode u Madjarsku...skrenulo...prognoza se vise ne moze ubosti ni za sutra a kamoli narednih dana
 
Estofex je izdao upozorenje sa oznakom 2 a uzmemo li u obzir da je najgore moguce s*anje oznaceno sa 3,to nece biti nimalo dobro.Vidim da prognoze masovno grijese sto znaci da je atmosfera veoma nestabilna i nepredvidljiva a to ne moze biti dobar znak.
 
Vidim da u ovoj temi foruma nema nijedan kolega iz moje okoline. Neverovatno ali istinito je da u ovom delu Srbije kiša pada već danima. Nije bukvalno u kontinuitetu, ali u zadnjih mesec dana nije prošao niti jedan dan bez kiše. Bilo je i obilnih padavina, bilo i tek da se omete neki posao ali, što je mnogo, mnogo je. Nije se mogla do sada ni trava pokositi a da ne pričam o voću koje trune na granama...
Nema Niko kad ne pratis temu redovno, ja sam pisao samo par strana unazad.
 
Vidim da u ovoj temi foruma nema nijedan kolega iz moje okoline. Neverovatno ali istinito je da u ovom delu Srbije kiša pada već danima. Nije bukvalno u kontinuitetu, ali u zadnjih mesec dana nije prošao niti jedan dan bez kiše. Bilo je i obilnih padavina, bilo i tek da se omete neki posao ali, što je mnogo, mnogo je. Nije se mogla do sada ni trava pokositi a da ne pričam o voću koje trune na granama...

Zato kod nas nema dana a da padne ijedna kap,e pa gosti sklopu uvijaj se
 
Nema Niko kad ne pratis temu redovno, ja sam pisao samo par strana unazad.
Poštovani "alen1972" Da, napisao si da ti je pokisla i propala trava jer te je neko pogresno obavestio o vremenu. To apsolutno nema veze sa svrhom moje poruke, u kojoj sam hteo preneti ljudima tu interesantnu činjenicu o vremenskim uslovima kod nas a koji se danima ne menjaju, o kiši koja je padala 28 od prethodnih 30 dana. U nekim drugim krajevima je opet željno iškekuju itd. Na ovom forunu za razliku od nekih drugih, stvari se dinamično menjaju iz časa u čas, pa poruke iz prethodnih postova nisu toliko bitne, kao što su u drugim temama gde se na primer daju saveti i iskustva koja će važiti neograničeno. Ti si moju poruku bukvalno shvatio(nema niko iz moje okoline),pa požurio da na istu odgovoriš a o samoj temi i vezano za vreme ništa. Član ovog foruma sam od skoro ali to ne znači da nemam iskustva sa radom i funkcionisanjem, pratim ga od samog formiranja a učestvujem i u radu mnogih drugih. Voćarstvo je nešto što je moje uže interesovanje, ali često puta rado posetim i druge teme i podelim neka iskustva i razmenim mišljenja sa kolegama. Teme i članovi postoje kako bi što više doprineli radu foruma i pomogli jedni drugima sa svojim iskustvima, znanjima i saznanjima. Da ne bih ovde prekršio pravilo, napisaću nešto što je vezano za temu a tebi može biti od koristi. S obzirom da si iz Brodareva dobro je da pratiš i najavu vremenske prognoze za sever Crne gore, jer često može biti od koristi. Jedno je sigurno a to je, da nikad niko ne može toliko precizno pogoditi gde će i koliko tačno biti padavina, jer prosto neke se stvari brzo menjaju pa i sami parametri pomeraju i na kraju... ćorak. Pozdrav...
 
Poslednja izmena:
Kako nas obilazi neverovatno...jedan oblak ode gore drugi ispod...odose ka istoku

33acdi1.jpg
 
Poštovani "alen1972" Da, napisao si da ti je pokisla i propala trava jer te je neko pogresno obavestio o vremenu. To apsolutno nema veze sa svrhom moje poruke, u kojoj sam hteo preneti ljudima tu interesantnu činjenicu o vremenskim uslovima kod nas a koji se danima ne menjaju, o kiši koja je padala 28 od prethodnih 30 dana. U nekim drugim krajevima je opet željno iškekuju itd. Na ovom forunu za razliku od nekih drugih, stvari se dinamično menjaju iz časa u čas pa poruke iz prethodnih postova nisu toliko bitne, kao što su u drugim temama gde se na primer daju saveti i iskustva koja će važiti neograničeno. Ti si moju poruku bukvalno shvatio(nema niko iz moje okoline),pa požurio da na istu odgovoriš a o samoj temi i vezano za vreme ništa. Član ovog foruma sam od skoro ali to ne znači da nemam iskustva sa radom i funkcionisanjem, pratim ga od samog formiranja a učestvujem i u radu mnogih drugih. Voćarstvo je nešto što je moje uže interesovanje, ali često puta rado posetim i druge teme i podelim neka iskustva i razmenim mišljenja sa kolegama. Teme i članovi postoje kako bi što više doprineli radu foruma i pomogli jedni drugima sa svojim iskustvima, znanjima i saznanjima. Da ne bih ovde prekršio pravilo, napisaću nešto što je vezano za temu a tebi može biti od koristi. S obzirom da si iz Brodareva dobro je da pratiš i najavu vremenske prognoze za sever Crne gore, jer često može biti od koristi. Jedno je sigurno a to je , da nikad niko ne može toliko precizno pogoditi gde će i koliko tačno biti padavina, jer prosto neke se stvari brzo menjaju pa i sami parametri pomeraju. Pozdrav...
Mogli bi bar da pogode hoće li padati ili ne, a ne kažu nema kiša a ono promase ga skroz
 
Zato kod nas nema dana a da padne ijedna kap,e pa gosti sklopu uvijaj se
Da, upravo to je ono što se dešava poslednjih godina, nesrazmerne padavine na ne toliko velikoj udaljenosti. Jednima je dojadila, drugima je preko potrebna itd. A da zlo bude veće pada tamo gde više nije potrebna, konkretno naš kraj je uglavnom stočarski, voćarski i povrtarski. Sada je poptrebno sunce a najviše kako bi se sredile livade (a to su velike površine) i obezbedila hrana za stoku. Uvek je to bilo slično, ali ovako nikada, sve se promenilo pa valjda i priroda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh