Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kuva li ga kuva i danas,razvoji bukte pa će neko opet danas da nadrlja.:sjasi:

Moj komšija iz Stubla je sigurno presrećan,zadnja 2-3 dana nas je skoro sve izomašivalo (izuzev par kapi u nedelju)

Ipak,ovi pljuskovi koje imamo ovih dana su jaki,ali dosta lokalni,tj. zahvataju vrlo malu površinu.

Tako će biti i sutra,ali uz najjače parametre za oluje.

Od četvrtka uveče nestabilnost sa severozapada Evrope juriša ka nama.Biće dobro samo ako dođe noću ili ujutru,jer ako dođe popodne na ovo pregrejano tlo ima da bukte superćelije samo tako..

Nakon toga,verovatno je formiranje Đenovke uz obilniju jesenju kišu i osetno zahlađenje.
 
Znaci kisa na vidiku...
Dobro je samo da zaladi da ne przi ovoliko.
Jel ta djenovka i kod nas menja situaciju....
A nestabilnost sa severozapada koje idu na nas izgleda onda da smo mi prvi na redu...
 
E danas nas je pogodilo....i to kako !

Prvo 10-ak minuta krupne kapi,a onda odjednom 15 minuta provale oblaka uz grmljavinu,grad i jak vetar.



Zahladilo osetno

Ovako je to izgledalo:





Pogledah odma kroz prozor,nadvili se baš tamni kumulusi,sada sam već znao da bi mogao biti makar kratak pljusak:


img1307.jpg



Ubrzo počinju prve kapi kiše,a zatim i one vrlo krupne koje padaju 10-ak minuta.Ipak,u to vreme mi je bilo najneobičnije da se sever uopšte nije video,iako sam već tada bukvalno bio na samom rubu naizgled bezopasnog oblaka:
img1308.jpg

Iz samog kraja oblaka kreće da grmi:

img1309.jpg



Onda kreće petnaestominutna provala oblaka,uz jak vetar,grmljavinu i sitan grad:


Kad je počinjalo:


img1311.jpg



img1313.jpg



Radar,malo crveno jezgro skoro pa tačno na mene:


ko2014061012150000dbzcap.png



I jedan video snimak:




[video=youtube_share;UVHL4-FHRfc]http://youtu.be/UVHL4-FHRfc[/video]


Palo je 12,2mm za kratko vreme.Vetar je ima udare do 15 M/S.
 
Poslednja izmena:
Strašna vrućina.Nema daška vetra.Kimi hoće li biti štogod od padavina kod mene u kraju za vikend ili da počnem polako pripremu zemlje za uzgajanje kaktusa i kokosovih palmi.
 
Dobro,ne preterujmo sad toliko..vlage ima sasvim dovoljno zasad :osmeh:

Svaka je toplota i vrućina najgora u junu,jer em je dan najduži,em dolazi posle padavinskog perioda pa je i izuzetno sparno vreme.

Temperaturno ništa strašno,po prvi put ove godine pređosmo trideset evo 10-og juna.

Biće padavina i nestabilnosti u narednom periodu,bez brige.
 
Vedro, suncano i toplo jutro. Kazu da bi popodne moglo da bude i pljuskova, samo da se ne sruci neki led i nevreme.
 
Vrucina vec strasna. Hteo ici da prskam, medjutim zbog temperature sam odlozio do predvece.
 
Jutros oblačno i svežije uz malo krupnih kapi kiše, sada nigde oblaka na vidiku i već vruće...
 
Opasno grmelo i spustio se dobar pljusak, koji je vec prosao. Nisam cuo rakete da su ispaljivane a evo sunce ponovo sija kao da nije nista bilo.
 
I kod nas se nešto roguši od bezdana i kupusine...
Pre sat i po pao pljuščić da pokupi prašinu...malo grmilo...
Na radarskoj nema nikakve naznake da je oblak blizu nas...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh