Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je nekada bilo selo baluga a sad je jezero
fotografija04181.jpg
fotografija04201.jpg
fotografija04191.jpg


- - - - - - - - - -

Brana u ,Parmencu jos izdrzava, mada su Uzicani otvorili brane.Morava u Stancicima je poplavila oranice i kuce na udaljenosti 1,5 km od svog normalnog korita i jos raste
 
Poslednja izmena od urednika:
A kad je Severina pevala da je videla sneg u maju svi su joj se smejali. Na kraju ona ispala u pravu. Na planinama sneg.
 
Kod nas i dalje pada.Od juce ujutro do danas ujtro dok mi sarplaninci nisu progrizli kisomer palo 55 lit.Za dalje nisam siguran,svi kisomeri u apoteci rasprodati...
 
I ja sam nacuo da je napukla brana svi se plase ako je to zatrpace ceo grad znam to jer je 90tih moj otac radio merenja dokle bi se zatrpalo ako bi se to dogodilo...........
 
Pa odakle vise pada p...a li joj materina. Ovo sto sam video na TV juznije od Beograda je vise nego strasno. Najgore je sto to ne misli da stane do sutra oko podne.
 
Pada i dalje,u opstini proglaseno vanredno stanje,reka Lugomir poplavila par sela,belica napravila haos u gradu,bice ovo kriticna noc ako nastavi da pada kisa,sva sreca pa je V.Morava jos uvek u koritu i prima pritoke,inace bi bila prava katastrofa.....
 
Ovde pada li pada, jedna kruska se nakrivila pa smo morali da je podbocimo. Ovi iz elektrodistribucije se razvrednili i sada seku grane na drvecu (mora da su ranije bili zauzeti) koje ugrozavaju vodove struje. Meni pola oraha okresali na ulici.
 
Poslednja izmena:
Да су водили рачуна о земљи и побољшању квалитета тла ово мало кише не би претстављало никакав проблем.
Да су о оваквом проблему мислили и делали у 6 сати ујутро а не у 1 сат после подне сигуран сам да слике о последицама овакве непогоде не би изгледале овако.
Сетите се само како су се борили да докажу да је цивилна одбрана и заштита непотребна и само претставља превелик трошак а мало пре је речено како немају ни чамца ни обучене веслаче који би њима управљали..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh