Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako pisete o kolicini padavina,cini mi se da je u mom kraju najvise palo kise.Upravo smo dosli do 200 l.Kisomer peti put ispraznjen
 
Reka Jasenica u mom selu bedemi drze za sad, ako popusti bedem bice cunami ka Smed.Palanci
103087316729173227432922.jpg
 
103Litre cernozem Sremacki upija jos ne zna ni on kako sreca sto je radjeno po suvom pa nije nabijeno zemljiste,a po ulicama pliva voda 20cm...
I za sve ovo je kriva drzava jer ne rade NISTA ni nasipe ama nista samo im je usrani Beograd u ustima .
Kada vidim kako se ljudi pate izvlace stoku spasavaju se kako mogu nedaj Boze nikom drzava je sve kriva treba na proteste cela Srbija pregaziti Beograd dokle vise samo oni,a ostali nista.
 
Poslednja izmena od urednika:
auuu naopako, klaticevo nema struje od jutros, a kod mene na placu poplava od jutros, plus se izlio potok.

Nema struje u tim gornjim krajevima uz Dicinu jer je iskljucena da nebi doslo do havarije. Trafo stanice su pod vodom. Nece je biti neko vreme tako da ako imas mogucnosti i potrebe nabavljaj agregat ili se snabdevaj baterjama za telefon i petrolejom ,svecama.....
 
Malo pre došao iz atara I kada vidim ove slike kod nas je odlično,nema nešto puno vodoleža na njivama ,zema još trpi dobro.Žita nisu padala sve svemu solidno stanje. Jedino se voćnjak zacrveneo od stresa.
 
Strasno!...Da da Bog, da ne bude ljudskih zrtava!..Za useve se ne sekiram, kada vidim jadan narod kojima je voda dosla do kuce, iako je i nama izlila reka i pola useva mi je poplavljeno, takodje smo odseceni sa jedne strane i koristimo izlaz prema Paracinu. Za sada!
 
Evo mene kući.

Što se tiče samog vremena,čitav put je padala kiša.Najslabija je od Batočine ka Kragujevcu,a najjača između Bg-a i Mladenovca i ovamo između Kraljeva i Novog Sela.

Međutim,najjači vetar ubedljivo je duvao ovde u dolini Zapadne Morave.Trava,pšenica sve povaljano,polomljeno dosta grančica a neka stabla je skroz iščupao iz zemlje !Udari su išli u Novom Selu u tokom noći do čak 20 M/S !

Što se vodotokova tiče:Šou sa poplavama je već od Bubanj Potoka dalje ka Grockoj,preko Begaljičkog brda,Umčara,Vinče.Lokalni potok se poprilično izlio tu u okolne njive,pa je mestimično došla voda do autoputa skoro.

Takođe,nabujala je i Lepenica,koja se takođe mestimično izlila u nižem delu tamo ka Batočini.U samom Kragujevcu je bez problema,uređeno korito čini svoje.

Dalje ka jugozapadu,izlila se i reka Gruža,posebno u donjem toku blizu svog ušća u Zapadnu Moravu.

Sama Zapadna Morava se takođe izlila,vidi se na oči kako voda i dalje nadire kao luda.Poplavljene su kuće i vikendice onde na ušću Ibra u Moravu.Inače,i sam Ibar je dosta nabujao,pa je i on preplavio ravnice sa leve i desne strane pri ušću u Moravu.

I u Novom Selu se izlila Morava,vidi se da je polje pod vodom.

Novoselska rečica je takođe dosta nabujala,ali se još uvek nekako drži u koritu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh