Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene od 23 h sinoc do 9 jutros padala, posle izaslo sunce , sada se vec ponovo naoblacilo i sprema se kisa, od 6 do 8;30 jutros jak pljusak.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene pada bez prestanka vec 20h, malo oslabi pa pojaca. Zadnji put kad je ovako padala 1999god poplavilo je pola S.Palanke.

Tada je bilo strašno nadam se da se neće ponoviti.
Jasenica je izmeštena u korito Mlake krajem 70-tih,tada 99-te Jasenica je usled ne dovoljne propusne moći novog korita,pronašla način da uđe u svoje staro korito i uradi šta je uradila. Srećom nije bilo ljudskih žrtava.
 
Poslednja izmena:
10270310_250561821803417_6764101050941888976_n.jpg
 
Vetar u pojacanju, za sada psenice nisu legle, kisa i dalje pljusti. Zemlja ipak uspeva da upije svu kisu ood jutros.
 
Isto i ovde.Jutros ispražnjen kišomer sa količinom od 15l.Od jutros do sada prešlo 40l i ne misli još da stane.
 
Tada je bilo strašno nadam se da se neće ponoviti.
Jasenica je izmeštena u korito Mlake krajem 70-tih,tada 99-te Jasenica je usled ne dovoljne propusne moći novog korita,pronašla način da uđe u svoje staro korito i uradi šta je uradila. Srećom nije bilo ljudskih žrtava.

Imamo srece sto V.Morava nije nadosla pa moze da primi svu vodu iz Jasenice. Inace da je morava nadosla i da ne moze da primi vodu jasenica bi se izlila garant.
 
kod nas paduckalo malo nocas i jutros ali uglavnom bez padavina,a sto se tice prognoze sa umbrele trebalo je da nam padne vec 50l kise ali ono jedno 5ili6l srecom nisu pogodili :kisa:
 
Od juce do sada oko 17litra nije tako strasno za sada,trenutno duva vetar oblaci se krecu brzo neverujem da ce kisa,nadam se da su modeli pogresili.
 
Poslednja izmena od urednika:
40 litara do sada kišomer ispražnjen pa ćemo videti do ponoći koliko će biti ukupno padavina za danas.
 
od juce do sada oko 17litra nije tako strasno za sada,trenutno duva vetar oblaci se krecu brzo neverujem da ce kisa,nadam se da su modeli pogresili.

Novo Selo 40-ak,ali kazu mi da ne pada od 12h.To je ta pauza u centru ciklona.

Ipak,modeli daju jos puno kise,i preko 80litara.

U Loznici je upravo toliko palo vec do 14h.
 
Od jutros do sada 58litara sve pliva mogu da zamislim jos toliko kise ako padne,a cernozem sremacki ne propusta...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh