Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Padala celu noc,a i jutros.Poceo da duva i vetar,po radaru trebalo bi da bude kratkog prekida.Od juce oko 30l.
T 11C.
 
Још увек је слаб ветар,тек по Војводини до умерен

ПОНАВЉАМ,У ТОКУ НОЋИ И СУТРА ПРВИ ДЕО ДАНА У ВОЈВОДИНИ,ЦЕНТРАЛНОЈ И ЗАПАДНОЈ СРБИЈИ ЈЕ РЕАЛНОСТ ЈАКА И ОЛУЈНА ВЕТРИНА УЗ КИШУ,НА УДАРЕ И ДО 20-25М/С!
 
Poslednja izmena od urednika:
Још увек је слаб ветар,тек по Војводини до умерен

ПОНАВЉАМ,У ТОКУ НОЋИ И СУТРА ПРВИ ДЕО ДАНА У ВОЈВОДИНИ,ЦЕНТРАЛНОЈ И ЗАПАДНОЈ СРБИЈИ ЈЕ РЕАЛНОСТ ЈАКА И ОЛУЈНА ВЕТРИНА УЗ КИШУ,НА УДАРЕ И ДО 20-25М/С!
Bice katastrofa! Inace mi smo poslednje uporiste bez padavina:osmeh: a sto se mene tice u toj kombinaciji sa vetrustinom kamo srece da ne padne ni kapi
 
Polako se svi stabovi za vanredne situacije po vecini opstina stavljaju u pasivnu pripravnost sa zahtevima da izvestavaju o situacijama sa terena, jer ovolika kisa koja se planira (vise od 100 mm) em sto izaziva poplave, em sto izaziva bujice, klizista, a takodje na mestima gde to nije problem onda bar brdo prouzrokovaca bolesti (gari, pepelnice,fusariuma,...) i masovno poleganje useva. Kad sve to prodje formirace se pokorica koju treba razbiti kako bi usev nesmetano nastavio dalji razvoj.:kisa:
 
Nema,nema pa kad sasipe neka pljuscina ne vidi se dalje od 100metara od kisnu zavesu,pa zatim se sunce probije na trenutke.Tako celo jutro.:kisa::cool::riba:
 
Sad sam sa autom obišao okolinu. Ne znam šta da kažem. Mislio sam da je onaj potop od prije desetak dana bio strašan ali ovo danas...užas. Bukvalno je sve pod vodom, svaki potok i kanal se izlio, rijeka Modran je nekih 20 puta veća nego inače, spašava nas samo što je korito duboko oko 10 metara a voda je sada došla na samo 2 metra od obale. Kiša i dalje pljušti, dakle nije to normalna kiša već pravi pravcati pljusak koji ne prestaje već 18 sati.
 
Зомбие сад онај посао у Индији не звучи тако лоше...
Као што је један члан поставо питање јел се вреди ослањати на Умрелла прогнозе,до пре сат је показивала по 40 л данас и сутра код мене а сад је подигла на по 55.
 
Зомбие сад онај посао у Индији не звучи тако лоше...
Као што је један члан поставо питање јел се вреди ослањати на Умрелла прогнозе,до пре сат је показивала по 40 л данас и сутра код мене а сад је подигла на по 55.

Ma kakva Indija, tamo ne idem ni za živu glavu, kao ni Bliski Istok i Afrika :)

Ja nemam problema sa vodom, sve parcele sem jedne su pod nagibom a ova koja je u ravni je pored rijeke i tlo je propusno. Ja Umbrela prognozama odavno ni najmanje ne vjerujem, Sat24 je jedina prognoza u koju se uzdam.

http://sat24.com/foreloop.aspx?type=1

Ne predvidja litražu, gruba je i jednostavna ali nema bolje. Nema nikakvih karafeka kao na Umbrela i drugim sajtovima, jednostano simulira kretanje padavina za narednih nekoliko dana. Za duže od 3 dana nije naročito precizno no za 3 dana joj skidam kapu.
 
зомбие слажем се,кући је најбоље,само да смо ми бољи па да се бринемо о њој како доликује..Код мене такође лије.Пратим ја и Сат24.тј све могуће и немогуће јер ми је река 200 м од куће и нон стоп бринем дал ће излити или не
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh