Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kod nas je bilo lepe kiše prethodnih dana, ali je isto kao kod Matica zemlja sve brzo upila, tako da najavljena kiša neće biti na odmet.
 
To je varka Aljehin.To se samo površinski sloj osušio od par dana Sunca i vetra.Zemlja itekako nema kud sa vlagom.


Ljudi,potop je neizbežan,zatvarali mi pred time oči ili ne....

Na planinama,posebno visokim (preko 1450-1500m),biće i velikog snega.

Ne zna se šta je gore,potop i poplave ili ove niske temperature koje su u kombinaciji sa njima...

Teško da će se bilo šta promeniti,modeli su 100% gotovo sigurni u ovaj scenario.
 
Gde se predvidjaju najvece padavine, za koji kraj Srbije, Vojodine... i sta je sa vetrom, koliko jako ce da duva i gde se predvidja da ce biti najjaci ?
 
Kimi, u pravu si, što se tiče velikog dela naše države, da zemlja ima previše vlage i da će nove padavine dodatno pogoršati stanje. Moj kraj je brdovit i u zemlji ima dosta škriljca pa je visoko propustna, pa sam zato rekao da nam kiša neće mnogo smetati. Meni se osušilo, u zadnje dve godine, preko 70% sadnica zato što zemlja ne drži vlagu.
 
Ala smo vredni,nijednog posta u ovoj temi duže vreme.Maksimalno koristimo ovaj predah.

Situacija za sledeću nedelju ista,ogromne padavine,čak se još i povećavaju iz izlaza u izlaz...

Četvrtak će biti ekstremno hladan dan,ponegde i 20 stepeni skoro hladniji od proseka.Na brdima i planinama sneg.

U utorak uslovi za jaka nevremena.
 
Cuti bre Dule dobro da imamo ovakvog coveka, pa nije on kriv , zahvaljivacemo se mi njemu i kad bude lepse vreme.
 
z3_precipitation_102.png

Izgleda da ce biti malo kise.
 
Kimi jel nece biti ispod 5C tem. treba da obavim neka prskanja ali neznam sta ce biti sa temperaturom.
 
Na nekoliko sajtova na kojima gledam vremensku prognozu,pokazuju veliku kolicinu padavina.Na jednom od njih je pre nekoliko dana za moj kraj bilo prognozirano oko 60 l,2-3 dana kasnije blizu 80,a veceras vidim preko 170 l !!! Gledao sam i za druga mesta,ponegde se ocekuje i preko 200 l. Neverovatno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh