Vremenske prilike u 2014-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros kombinovano, malo sunca, malo oblaka.
 
Polako pristiže visoka oblačnost,kao znak približavanja nove promene vremena.

U suštini što se Vojvodine tiče,biće maniih šansi za padavine i to u verovatnije u toku predstojeće noći i sutrašnjeg jutra.Veće šanse će biti južno od Beograda,posebno dakle u zapadnim,jugozapadnim i centralnim krajevima i to u popodnevnim satima u ovim krajevima.

Padavine će opet biti lokalnog,dakle pljuskovitog karaktera.

U petak u Vojvodini uglavnom stabilno,dok su pljuskovi opet mogući južno od Beograda.

U subotu ponovo u čitavoj zemlji mogući pljusovi,ali takođe veće šanse južno od našeg glavnog grada.
 
Sve ribnjaci i vestacka jezera...kod nas se gadno oblaci,dolazi kisa sa zapada...samo da nas ne promasi

- - - - - - - - - -

Sad gledam na weather Europ satelit,izgleda da je corak,sve osta nad bosnom i hrvatskom
 
@ kimi sta ce biti s ovim oblacima sto idu iz slovenije na radaru? kako mi se cini lepo cemo pokisnuti, a najava je bila samo pljuskovi, nedeluje mi da ce proci s malo kise.
 
Možda ne bi ni bilo loše da padne malo kiše.Gledam danas po ataru koretina udarila po njivama samo takva.Za useve koji su nikli ne smeta ali ima mašala onih koji tek treba da izvire napolje a ne mogu.
 
Ima već pljuskova po Vojvodini,lokalnog karaktera naravno.

@mucobieno

Lepo zapažanje,zaista impresivno izgleda satelit a i radar zapadno i severozapadno od nas,ti oblaci se spuštaju ka nema.

Međutim,modeli nisu toliki optimisti,posebno ne za Vojvodinu,ali šta znaš...jedno je stvarnost a drugo karta na kompjuteru.

Na duže i daleke staze i dalje promenjivo,zalomi se možda suv dan pred nadolazak nove promene.Ensembli se sve više raspištoljavaju sa padavinama,a bome nude i poprilično hladno (sveže) vreme.

Od sredine sledeće nedelje eto ti opet snega u brdima.
 
Video sam od utorka u najavi kod mene 30-tak litara. Ma gledam vreme, i planiram kako i kuda sutra (posao) ali izgleda da nista od spartanja repw.
 
Evo opet bio lijep pljusak , nevjerovatno al dobro dodje , tamo gdje se voda povukla da spere blato sa kukuruza , i da pomogne u nicanju ispod kore gdje se već uvatila .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh