Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi jel mozes ukratko da napises sta mozemo ocekivati u ponedeljak, tj. gde se moze ocekivatni najnepovoljniji vremenski uslovi? Unapred hvala :ppozdrav:.

Ako ostane ovako kao što GFS sugeriše izvesna je barem jedna jaka superćelija koja prođe preko Srbije, ali često ih bude i nekoliko.Po trenutnim kartama najveće šanse ima centralni deo Srbije.

Rtavn544.png
 
@vitezbb

Hhahhahaha.Ja ne znam šta vi očekujete od meteorologije,prognoze i modela....da vam kaže koliko će pasti kiše pasti u jednom kraju sela u odnosu na drugi ?

Kad bi to moglo nekad....i ovo što danas znamo je premija.

Uslova za grad,jak vetar i obilne padavine je bilo i to je to....gde će i kad pasti to samo onaj gore zna.
 
kimi,braniš struku što je i normalno ali mislim da su za danas omanuli.Današnji plusak u Novom Sadu je najobilniji i najači od Đurđevdana a nije bilo ni u najavi za danas
 
Pa bilo bi i suludo očekivati od proste prognoze da tačno utvrdi kada će šta padati u određenom trenutku i u određenom mestu. Eto, pre neki dan u mom kraju sela nije palo ni kapi a kada sam išao kolima nešto u drugi kraj, vidim da je asfalt mokar i sipi kiša. Obilne padavine bi već trebalo da se predvide jer ako to ne mogu meteorolozi da predvide bar donekle e onda sama nauka kojom se bave nema pokriće i nije rentabilna.
 
@vitezbb

Hhahhahaha.Ja ne znam šta vi očekujete od meteorologije,prognoze i modela....da vam kaže koliko će pasti kiše pasti u jednom kraju sela u odnosu na drugi ?

Kad bi to moglo nekad....i ovo što danas znamo je premija.

Uslova za grad,jak vetar i obilne padavine je bilo i to je to....gde će i kad pasti to samo onaj gore zna.
Da ti ja kazem sta ocekujem od prognoze.Ako RHMZ kaze da se sutra ocekuje povecan vodostaj kod Bezdana onda tako da i bude a ne posle se ispravljaju pa kazu bice za 5-6 dana.Dalje,svaki dan prognoziraju kisu za jug i ona nikako ne pada.Ja razumem da moze da se pogresi za tacno vreme ili za neki uzi graj,ali da pogresis za region onda stvarno propast.Znaci ako ovoj zemlji taj institut nesto moze da doprinese neka nesto radi kako valja ako ne raspustiti bandu i kud koji mili moji.Ionako nemamo dovoljno novca za zezanje.
 
rxmz za 30 dana u junu predvidja da ce biti 20 kisovitih dana za jun, ja bih iaskreno voleo da pogrese, a najvise verujem prognozi naslovi net, oni za sada nista nisu omanuli, ako su rekli kisa onda kisa. ima li neki drugi podatak za vreme za ceo jun
 
Pre oko sat vremena nakon jucerasnjeg pravog pljuska jos jedan veceras je rokao i ovde kod nas. Po selu je bio cist pljusak bez grada sa grmnjavinom ali na radaru se zacrvenilo i vidi se da je prosao preko Velike Grede i Jermenovcima a drugi preko N. Kozijaka. Bilo bi dobro da nasi clanovi Cicimoric i Dragan Kovacev iz tih mesta obaveste dali je bilo sve ok.
 
kod nas opet .. oko 30 litara. padala ko da nije padala 2 meseca. a taman se ponadali da cemo sutra raditi nesto.. koliko se meni cini nema vise nade za zagrtanje kod nas u ataru...a djubre mi stoji u hangaru,moracemo da ga cuvamo za sledecu godinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh