Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2dwawn.jpg
 
Isto kao i juce. Sa zapada nam dolazi naoblacenje ali neki sivi oblaci i cuje se grmljavina u daljini.
 
Prosli oblaci i grmljavina sa nesto kise ali cera mi javlja da je u Novom Sadu bilo dobrog leda. E sad gde je jos zahvatio?:sta: Ovde ponovo suncano.
 
Današnji dan na kraju ispade dosta nestabilan,iako GFS uopšte nije bio optimista:


prec0606.png



Ako je danas bilo sa ovakvom kartom,onda bi sutra trebalo biti još ozbiljnije:


Jedini je problem što se vraća i jugozapadno strujanje,pa će verovatno biti u prvom delu dana i dosta beskorisnih oblaka sa mora (makar u ovom delu Srbije).Generalno sutra je CAPE sličan ili nešto jači nego danas,ali će ponovo biti smicanja ponegde od 10-15M/S pa treba očekivati malo jače razvoje nego danas.Biće većih uslova pre svega za grad i olujan vetar.


prec0630.png
 
Normalno...od onog zavisi egzistencija svih nas,a za derbije pravo da ti kazem...necu,jer ne umem da biram reci....
 
sad pocinje pljusak i grmljavina i oblaci idu ka NS... strasno videti kakvi su oblaci prosli...
 
Nadjoh ovo na netu Hrt.hr

Laponija temperatura 29 stepeni celzijusovih......................A kod nas nocu da se smrznes.................
 
Radio večeras do pola 9,završavao mesec i krenem kući i uhvati me pljusak na pola puta.Mrzelo me da se sklanjam od kiše i nastavih a ona pljušti li plušti.Kada dođoh kući i skidoh kravatu a ona koliko je bila mokra oslika na košulji sa sve bojma.Eto i mene pogodi nevreme
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh