Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo sto se desilo danas je katastrofa. Zalosno sto mediji su p...ke zive i kukaju samo o tome da je grad tukao pislj..vi BG i o nekakvoj steti u gradu a okolinu i Vojvodinu ne spominju. Da nije nas poljoprivrednika i nasih useva propala bi ova ionako nikakva drzava za cas.
 
Pidikanac ako je osiguiran uzivaj,inace situacija na Pancevackom putu je gora 10x bar njive koje sam ja video
 
Kise nikad vise, a bogami i grada(leda) ove godine.
Pa dokle vise majku mu !
Srecom nas led ne dira od 11.05, ali i danas su bili neki gadni oblaci tako nisko da mise cinilo da sam ih mogao dohvatiti.
Ima li volje da se izgradi protivgradna mreza koju zasluzuje ova zemlja ili moramo uzeti stvar u svoje ruke i to uraditi sami. Razmislite dobro jer ovakvo vreme nas nece lako napustiti.
 
EEE pa gde su sad ovi prognozeri iz medija,ovo ono rekordan rod,u **greška ih baksuzne....
ja rekoh pre neki dan da nista nije sigurno,polako bre s prinosi jos mesec dana do zetve ako ostane nesto,jer nije problem samo grad vec i velika kolicina padavina pa bolesti bice zajebano.u zivotu nista nije sigurno jedino u Srbiji znaju da ce biti rekordni prinosi.
sahranise nas ovi politicari u ovoj deceniji,danas grad unistio pola vojvodine a to nema nigde da pise niti ko nudi neku pomoc,da nije ovog foruma nebi ni znali sta se desava,za beograd pricaju kao da je smak sveta i ako tamo nema sta da ubije sto je najgore ti ljudi rade u firmama i njih briga za grad a mi zavisimo od ovog posla kojim se bavimo.strasno
 
11bm91e.jpg
abgmc8.jpg
dvk39w.jpg
Oblaci nad Crepajom...
 
@Zeljkoo

I tada je to doslo sa jugozapada verovatno.Eto i danas se pokazalo da na Rekovac najjaca oblacnost dolazi sa jugozapada,posebno kad se prebaci preko Morave na Gledic.
@Putin

Potrajace bar 3-4 dana,ako ne i vise...jos nije definisano kako ce se visinski ciklon postaviti.


Naravno da ce i dalje biti leda ponegde,nego me veruj mi vise sramota da ti ga spominjem

:zli:


Nakon danasnjeg,mora da je polovina stanica ostala bez raketa :udri:

tacno tako. ja moram sutra da idem da osiguram bar psenicu ako nebude kasno,hvata me vec neka panika od ovog vremena.

- - - - - - - - - -

11bm91e.jpg
abgmc8.jpg
dvk39w.jpg
Oblaci nad Crepajom...
samo tornado fali.
 
Danas su tri jeziva oblaka prešla preko mog kraja. Prvi danas oko podne, taj sam gledao iz Bijeljine i pratio na radaru, on je pomlatio teren negdje oko Brčkog. Drugi sam pratio kako takodje prelazi i ide prema Srbiji, taj je kod vas napravio ovu katastrofu sa slika - bukvalno se na snimcima sa radara vidjelo da na svakoj novoj slici raste i dobija prijeteću žutu, pa crvenu i na kraju jezivu crnu boju. Poslednji je prešao preko planine Majevice, samljeo sve živo u susjednom selu Glinje (2km vazdušnom linijom od mene), prešao preko Donje Trnove (1km vazdušnom linijom od mene), prešao preko Bijeljine i potom se istresao nad terenom prema graničnom prelazu Rača. Najčudnije mi je da se ti oblaci stvore praktično od ničega, posebno ovaj zadnji. Bilo vedro, potom se daleko na jugoistoku iznad planine počeo formirati mali, vrlo taman oblak koji je rastao kao blesav u visinu (inače je po površini bio jako mali a svud okolo vedrina) što se dobro vidjelo zbog toga što je Sunce već zalazilo pa je bočno obasjavalo oblak. Nedugo zatim se počeo čuti karakteristični zvuk grmljavine gradonosnog oblaka - ne znam da li je to moguće no zvuk koji proizvode takve oluje se značajno razliku od grmljavine normalnog oblaka sa kišom, zvuk je oštriji, agresivniji, čuje se neobičan zvuk drobljenja. Možda ima neke veze što sam u podnožju planine pa se zvuk drugačije odbija i prostire ali se sa 100% sigurnosti može razaznati radi li se o gradonosnoj oluji. STvarno je bio jeziv prizor gledati kako grad melje sve pred sobom jedva 1km od mog sela. Interesantno je da nisam čuo da su ispaljivane rakete, možda su ih istrošili ali kako čujem štete u susjednim selima i okolini Bijeljine su strašne.

EDIT

Samo da napomenem krajnje sramno ponašanje medija u Srbiji. Gledao sam dnevnik na RTS1 i Pink, svi kukaju kako je bila jaaaaaaaaaaaaaaka kiša u Beogradu i kao ometalo saobraćaj par minuta i to je to. Ja baš pratio dnevnike da vidim šta je bilo sa ovom olujom, očekujući reportaže sa lica mjesta, snimke, intervuje, reakcije vlasti kad ono šipak. Na Pink su rekli da je nevrijeme "pogodilo" samo Beograd, nisu ni spomenuli ostakak države. Gdje ti ljudi žive, pa Internet u regiji gori sa vijestima i prepiskama o ovim olujama (mlatilo je i Hrvatsku, Bosnu, Srbiju, Rumuniju...) a mediji ništa. Sramota, ajd od Pinka me i ne čudi, oni su odavno izgubili vezu sa realnošću ali ni državna televizija ništa nije spomenula. U USA kad je tornado pomlatio onaj mali grad sva država se digla na noge, na svim medijima samo o tome se priča, skupljaju se donacije, angažuje se Nacionalna Garda, dobrovoljci i volonteri dolaze sa svih strana u pomoć...kod nas oluja unište ko zna koliko stotina hektara usjeva od kojih zavise hiljade i hiljade porodica i nikoga ne boli uvo za to, bitno je da serija ne kasni ili ne daj bože ona farma i slične debilane.

Sramota.

!!!S R A M O T A!!!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh