Vremenske prilike u 2013 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekom med,nekom blato.Nekom ljubav,nekom mrznja.Necije to bejase reci.U mom kraju ni danas ne pade kisa i ja sad lepo mogu da se oprostim od lucerke i od grahorice a i od stocne hrane u celosti.Sve je suvo i ispucalo.Nadasmo se a na tome je i ostalo.
 
0 litara ova tura,vise srece sledeci vikend,nadam se...Za kukuruz nije kasno,ali psenica mislim da svakim danom bez kise gubi deo prinosa!Napominjem u aprilu 30-ak litara u maju svega 14 lit. i to 7-8 og maja,a prasine koliko hoces,kao da je jul mesec!
 
Nekom med,nekom blato.Nekom ljubav,nekom mrznja.Necije to bejase reci.U mom kraju ni danas ne pade kisa i ja sad lepo mogu da se oprostim od lucerke i od grahorice a i od stocne hrane u celosti.Sve je suvo i ispucalo.Nadasmo se a na tome je i ostalo.

Ista situacija i kod mene, kisa je danas samo pokupila prasinu sa puta. Po njivama katastrofa suvo, Jecam vec pola uzreo.
 
Ne mogu da shvatim kakva je ovo godina i kakva nam ovo vremena dolaze.Kao da smo ogromna zemlja pa da je razlika od zapada do istoka nekoliko vremenskih zona.Tako ovde na zapadu pada danima i sve plavi a na istoku nista.Leskovac poplavilo sa 100l a u Nisu nista,neverovatno.
 
@Peet

Kakva je to kisa bila u najavi za jug Banata ?Ja sam lepo rekao da ce tamo ostati uglavnom suvo.

I kako nije bilo najave nepogoda ?

Nije u redu da tako kritikujes.

Pratim vremenske prognoze na bar 10 mesta, takodje i skoro sve radare za Juzni Banat. Tako da to sto si ti napisao je jedno (sto nism ni video jer od posla i umora nisam par dana ni otvorio forum) a ono sto je bilo najavljeno menjali su svakih par sati a bilo je najavljeno i dosta pljusaka za J. Banat. Konkretno u Nedelju uvece skoro svuda je bila najavljena kisa za ceo Ponedeljak kad ono prc!!! Koliko se ja razumem u pilotiranu toliko oni u meteorologiji!!! Dokazali su da nisu znali za 6 h kakvo ce biti vreme a ne njihove glupe mesecne prognoze.
 
Danas oko 13h,pocelo nesto tako sitno kao prah da pada....Popsovo je ,jer sam mislio da ce to trajati par minuta-pola sata,kao prethodne i cao.Medjutim ona jos pada,jeste sitna kao izmaglica ali konstantna i natapajuca.Oko 18h vlaga se spustila na skoro 3cm dubine,a sada verujem da je preko 6cm i jos pada.Napominjem da mi od aprila nismo imali kise.Sada vidim da je ovakva kisa Bozji dar,bolja od nekakvih pljuskova ili nedaj Boze nepogoda.
 
Pratim vremenske prognoze na bar 10 mesta, takodje i skoro sve radare za Juzni Banat. Tako da to sto si ti napisao je jedno (sto nism ni video jer od posla i umora nisam par dana ni otvorio forum) a ono sto je bilo najavljeno menjali su svakih par sati a bilo je najavljeno i dosta pljusaka za J. Banat. Konkretno u Nedelju uvece skoro svuda je bila najavljena kisa za ceo Ponedeljak kad ono prc!!! Koliko se ja razumem u pilotiranu toliko oni u meteorologiji!!! Dokazali su da nisu znali za 6 h kakvo ce biti vreme a ne njihove glupe mesecne prognoze.

Zbog prognoze ja odložio košenje deteline a verujem i mnogi drugi.
 
ma ljudi kakvu su nam zimu prognozirali naj hladniju od kada se prati vreme naj hladniju u poslednjih 1000 godina tako da im neverujem ni malo
 
Svaku informaciju u vezi vremena treba uzeti sa rezervom, to treba da vam bude prvo kad pomislite na "prognozu" jer su to nepredvidive vremenske pojave, priroda, nesto sto se nemoze obuzdati i usmeriti. Isto tako kao sto neznate kada ce zemljotres, vulkan ili nesto trece proraditi tako se i ophodite i prema vremenu jer je to isto sto i zemljotres i vulkan ....
MNogo smo poceli da se igramo bogova, malo smo se zaigrali pa zaboravljamo da nismo svemoguci i da nemozemo bas sve predvideti i spreciti. Priroda je cudo i ona igra glavnu rec, mi smo tu "samo prah i pepeo".:cool:
 
А баш сам јуче гледао неку прогнозу, која каже да ће у јуну бити углавном нормално, са доста дана до максимум 25 степени. Са обзиром на прошлогодишњи јун, дебела ладовина.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh