Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi,donosis trenutno najlepse vesti koje mozemo cuti mi poljozalagaoci.Nadam se da se nece desiti nesto nepridvidjeno,pa da se sve ovo izjalovo.

Samo za tvoj kraj (jugoistok) se bojim da kiša ne ''izvisi''....crta se,ali zna često da pobegne sve severnije u ovakvim situacijama.....na krajnjem istoku Srbije je svakako neće ni biti.

A s druge strane u nekim predelima (čitav jugozapad Srbije,predeo oko Valjeva,Loznice itd..) da mi neko javi da nije ništa palo,to bi mi delovala kao naučna fantastika.

PROSTO MORA !

@Brankovic

Bome daju :)

Čisto informativno...dakle oblaci će tokom dana dolaziti sa juga,a od kasnijih popodnevnih sati sa jugozapada i zapada.
 
E sad me razocara Kimi.Ono u pravu si,u zadnje vreme nas kisa zaobilazi samo tako.Mislim da ono kisa oko Kragujevca vise prilici mom kraju.Ostaje samo nada da ce nas bar malo potkaciti.
 
@zoran sef

Samo da ne zalije nešto drugo.....parametri za oluje vrlo snažni !

UF !!!

mapsul.png


@Ivan Ilić

Imenjače,videćemo....sa prirodom se nikad ne zna.

Sve ove karte jesu od pomoći orijentaciono u kojim se područjima očekuju razvoji,ali nikad ne treba tačno gledati ''u tačku'' i biti siguran da će baš ''tu'' pasti kiša jer tako karta kaže.

Zadnja reč će doći sa neba...uslova za pljuskove ima kod tebe,daju ih modeli u tvojoj okolini,samo je problem što je jugoistok na samom rubu događanja i što će oblaci u tom delu biti najsporiji....

estofex.png


EDIT:

http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...4340/Град+погодио+Пријепоље+и+Нову+Варош.html


 
Poslednja izmena:
@milanche 87

Na tu prognozu zaboravi...to je ETA model,koji je već odavno prežaljen.

Nemam pojma zašto ga više uopšte uzimaju u obzir.

TO jeste bio jedan od najpreciznijih modela tamo 90-ih,ali sada u odnosu na ove savremene je čista 0.

EDIT:Zagrmelo sa juga !

Poslednjih nekoliko dana strašna nevremena besne na Alpima i duž centralne Evrope

Evo jedna od juče iz južne Bavarske,Nemačka:

graduz.jpg
 
Poslednja izmena:
@Kimi
nek bude sta hoce, samo nek padne, valjda ne bude totalna katastrofa, a ovako je neizbezna...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh