Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Muka mi je više i od suše i od prelistavanja sajtova sa vremenskim prognozama. Pita me žena šta non-stop buljim u računar i te oblake, misli da sam se učlanio u neku sektu ... oće kod vračare da me vodi :sta:...Postao sam i sam sebi dosadan k'o tesne gaće . Razumem da omaše prognozu na 10 dana, pa i na pet , ali ako i ovu koju sam malo pre skinuo omaše ,a to bi trebalo da bude sutra po podne , e pa onda ....

222oih.jpg


Inače ,najavljuje se oblačnost da pređe iz Bosne, moguće su i manje nepogode, a obično kad oblaci dođu od Bosne i Valjeva, nastave severoistočno i preko Mladenovca,Kosmaja i Smedereva odu prema južnom Banatu , ali videćemo, videćemo ...
 
kod vas je nakovanj blizu kopaonika a kod nas u bačkoj je čekić -tačnije macola i tuče nas pravo u ćelenku.
 
Evo da postavim za sutra WRF-NMM,jer je baš optimističan.....uf kako bi ovo dobro došlo Vojvodini,ali i ostatku zemlje !Naravno,bilo bi i jakih nevremena!

Scenario je da bi se oko podneva-popodneva formirala jaka oblačnost duž zapada zemlje koja bi se grupisala u liniju (što se lepi vidi na drugoj slici) i jednostavno do večeri protutnjala dobrim delom zemlje .


sfctpr27.gif

sfctpr30.gif
 
Kimi,donosis trenutno najlepse vesti koje mozemo cuti mi poljozalagaoci.Nadam se da se nece desiti nesto nepridvidjeno,pa da se sve ovo izjalovo.
 
Nas je prosle godine spasila kisa uoci Ivanjdana,nadam se da ce tako biti i sutra svima nama!
Kimi,je l' ovo ima padavina i za nas oko Beograda?
 
Kod mene danas na večer pljusak , taman sam dovezao doma slamu i imao sam još šogoru napraviti nekih 40-tak bala od mojeg graška ali je neikh 300 m od sela već počelo padati , vratim se je natrag a oni me blijedo gledaju kakva kiša, i taman kad ih ja uspjem uvjeriti da se ne zahebavam, počeo i u selu prvo jak vjetar a onda i pokoji komad tuče i to pravi komadi veličine lješnjaka sorte halleow div (sorry :D morao sam ovo napisati jer me ubijaju u pojam takvi napisi po novinama velične oraha, lješnjaka itd) znači cca 2 cm promjera ali za razliku od lješnjaka tuča je bila nepravilnog oblika :D . a nakon toga pljusak dobrih 45 minuta


starija ekipa mi je zbrisala dok sam počeo snimati

b965ef3a.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh