Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja pamtim dosta unazad,i nikada nije bilo ovako,To što je u jednom danu zabeležena neka ekstremna temperatura,neznači ništa,jer nije trjalo,ali ovo traje...A to gde ko meri temperaturu...Nije za utehu onome u kombajnu ili traktoru,što je 40 u hladu,on izgore,izmerite koliko je kod njega:sjasi:A evidentno je da se klima menje,pa ko dokle izdrži,Afrika nam je sve bliža:cool::cool:
 
jedan od mogucih scenarija je da polako dobijamo grcku klimu,a oni africku,ali nista nije moguce sa sigurnoscu tvrditi...mozda se sveo ovo vec desavalo pre 200 -300godina,mi to ne znamo jer jedva da smo dobacili 100-tku u razvijanju meteorologije kao nauke
 
@ Bora

Nisi u pravu.

Kazes nisu dugo trajale...e pa gledaj ovo mucenje:

1998 godina..zato sto je bas lepo graficki prikazano:

Gledajte samo te temperature(narandzasta kolona)

18jul18avgust1998.jpg



Evo od pre 150 i kusur godina..1848god:

I tada naravno temperature nisu prelazile 30°C leti jer je to tada bilo pravo cudo :haha: A ovih 40°C to cemo da zanemarimo,verovatno je osmatrac bio pijan :haha::haha:



leto1848tminitmax.jpg
 
Poslednja izmena:
vidim neki oblak blizu mene na samo dvestotinak km kod PRIJEDORA:haha: Salu na stranu toliko sam ocajan da mi je i tamo uperen pogled pa se pitam hoce li na ovu nasu stranu ili ostaje u BOSNI
 
Кими, Бора ти је већ рекао.
Ја када сам у комбајну, мене не итнересује колико је у хладу. Мене занима колико је на сунцу јер се и сам пржим и не могу да бежим и тражим хлад кад има да се ради.
 
Trenutno +33 Od 1996 god. imam lokal i mogu da kazem da nikada temperatura u lokalu nije bila kao danas +32 stepena. Jos cu nesto napomenuti, uvek kada su zime bile jako hladne leta su bila jako topla, i to se moglo jos zimus predvideti. Nadam se da ce me ovi stariji podrzati, i da se secaju.
 
Sećam se mnogo stvari vezanih za vreme ali ne baš tačnih datuma.
Najžešće je bilo 1 oktobra 1990 ,tada je oluja slomila krst na crkvi u Bašaidu,u ataru prevrnula rendžer za navodnjavanje....
 
Merili temperaturu u kombajnu. Kaze termometar 48 stepeni.
U ataru je dosta kriticno. Kukuruz na losijim zemljistima uveliko zavrsava vegetaciju. Srecom imamo malo takvog zemljista, ali ni ovaj drugi nece jos puno izdrati.
 
Ima li gde kakav oblak na vidiku, kod mene se pojavilo jedno 3-4, ali su negde nestali, a ceo dan duva neki vruć vetar i on još više isušuje ovo zemljište i pravi zajeb....ju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh