Vremenske prilike u 2012 godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Biće pakleno,sada je 36 :cool:
 
Vruće je,ali danas duva nešto jači jugoistočni vetar pa je znatno prijatnije.:cool:

Vidi se razvoj oblaka po planinama Bosne i Karpatima,ponovo će biti pljuskova tamo.

Jedna od juče iz Nemačke,gde je bio totalni dernek:

Untitled-10.png
 
Bogami ne da valja,napolje pece na suncu,ja kukuruz ostavljam,ima jos vagon,neka se nadje,bice mesta za novi kad dodje!
 
Jedan od globalnih modela nešto drugačije vidi ,bar za moje područje.
 
@ kiraj
Da li ovaj grafikon pokazuje kao neku kisu za subotu 7.7.?
Gde god sam gledao vremensku prognozu,nema kise ni narednih 10 dana a temperature ostaju visoke. Uvek sam optimista,ali sad nemam osnova za to i mislim da od kukuruza i soje nece biti nista...
 
@ kiraj
Da li ovaj grafikon pokazuje kao neku kisu za subotu 7.7.?
Gde god sam gledao vremensku prognozu,nema kise ni narednih 10 dana a temperature ostaju visoke. Uvek sam optimista,ali sad nemam osnova za to i mislim da od kukuruza i soje nece biti nista...
Tako je prvi grafikon pokazuje padavine.Problem je što je to tek za 7 dana .Svaka prognoza duža od 3-5 dana je nepouzdana.
Član Kimi bi mogao da objasni malo bolje.
 
LJUDI prica je zavrsena jedna od najtacnijih prognoza je danas izbacila prognozu za 10 dana POGLEDAJTE OVO
http://www.weather2umbrella.com/sr/w2u-meteo-team-tekstualna-prognoza/eta/9/318
Oni su tacni do mojega,3 puta su najavljivali kisu za nase selo pa kad dodje dan,dva ispred oni pomere i tako u krug.Mora da padne pitanje je kad!Nema tacnih informacija ali za vikend uglavnom petak uvece se ocekuju padavine e sad kolike i gde videcemo?!
 
Nema kise ni iduci vikend,najverovatnije...Sve sto je bilo u nekakvoj najavi polako se pomera za ko zna koji datum...Prema tome,psihicki se spremite za katastrofu!Cuo sam pricu nekih starih koja kaze,od zagrtanja kukuruza pa do berbe ni jedna kisa nije pala...Kukuruza je bilo toliko da uranimo svinje da ne mora da kupujemo,lose nam se pise!Gledam Svajcarska,Francuska,Austrija,Nemacka-poplave,vodurina silna.U Indiji Monsunske kise odnele 70-ak ljudskih zrtava a kod nas ni kapi jos od pocetka maja,a sad je jul i nece je biti veroatno do septembra-oktobra a tada nam ni ne treba!
 
Jedan od globalnih modela nešto drugačije vidi ,bar za moje područje.

Ovo je zapravo direktan prikaz modela GFS (global forecast system) sa centrom u meteoroloskoj organizaciji NOAA u Americi.

GFS svakako jeste jedan od najopularnijih,ali i najtacnijih modela,posebno sada tokom leta....tako da u ovom periodu slobodno se oslonite na njega :osmeh:

Mogu se tu dobiti meteogrami za raznorazne stvarcice,no da ne gnjavim sad...

Sto se tice vremena narednih dana,vec od sutra na krajnjem jugozapadu,a od prekosutra na jugozapadu,zapadu zemlje i u Kopaonickom kraju intenziviranje nestabilnosti uz cesce pljuskove i grmljavine i velike sanse za pojavu grada i olujnog vetra !

Danas i sutra vetrovito u kosavskom podrucju.U sredu nesto slabija kosava u Vojvodini,a u ostatku zemlje njen prestanak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh