Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kod mene je i leda bilo ja sam sad došao iz ns tamo samo sunce što ne sija
 
Kod mene padalo dobo,dobro. Bio i po koji led,al beznacajno. Led je bio severnije od mene,ali neverujem da je napravio neku vecu stetu.
 
Bogami danasnji izvestaj malo mnogo gori. Led jeste padao severnije,ali zahvatio i nas atar. Na mojim njivama nije tako strasno,kukuruz malo na gornjim listovima isfronclan,na soji se gotovo i ne primeti dok na zitu od 10-20% stete. A severnije od mene kazu 100 % steta.
 
ZRENJANIN - Nevreme u opštini Sečanj zahvatilo je više od 10.000 hektara obradivih površina, a prema prvim procenama uništeno je oko 60 odsto roda ječma.Borislav Škorić, rukovodilac Odeljenja za poljoprivredu i zaštitu životne sredine u Opštini Sečanj, rekao je za agenciju Beta da je uništeno i oko 50 odsto roda pšenice."Pšenica je zelenija, pa je ovu nepogodu bolje podnela, a prema prvim procenama oko 50 odsto ove kulture je oštećen. Moguće je da će se rod kukuruza, soje, suncokreta i šećerne repe regenerisati pa tu imamo procenat oštećenja od oko 20 odsto", kazao je Škorić.


Štetu je pretrpelo i oko 90 hektara pod voćnjacima, jabuke su u Sutjesci, Krajišniku i Jaši Tomić oštećene više od 80 odsto.


"Zvanični rezultati s procenom štete biće poznati krajem iduće nedelje", rekao je Škorić.Prema njegovim rečima, nevreme je i prošle godine pričinilo veliku štetu koja je procenjena na više od 800 miliona dinara.

E društvo moje to je tekst sa poljopartnera koji je dao čovek iz opštine koji skoro ne zna ni kako izgleda pšenica ,a kamoli kolika je šteta.Tek danas sam uspeo otići do nekih delova atara i svuda je katastrofa.Štete na suncokretima i pšenicama mislim da su najveće,daleko iznad iznetih procenata.
 
Nisam hteo ništa da slikam od muke koja me je snašla kad sam obišao njive.Od ponedeljka počinje procena štete pa će nam valjda bar porez otpisati.
 
prži :cool: ko ludo , a za večeras najavili :kisa: i pad temperature za 10c tome plaši malo , štaće biti večeras-noćas :sta:
 
Približava se superčelija ka vojvodini :

30n88lg.gif


mjsozb.jpg


2pq49on.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1245174411[/time]_________________________________________________
Ne da Bog nikome :nono:

5mac1j.jpg



_________________________________________________Post je spojen: [time]1245174900[/time]_________________________________________________
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=ZctR6umnh5Q&eurl=http%3A%2F%2Fwww.idokep.hu%2F%3Foldal%3Dlive&feature=player_embedded[/youtube]
 
nemaj brige zaobocice to vojvodinu sad sam gledao oblaci idu ka zapadu i do nas nece stici :D
a gde je ovaj gadni oblak snimljen?I taj led ko jaja kad je to palo i gde? :bravo:
 
jeste mozda oslabilo ali kad stignu ti crni oblaci na ovu našu vrućinu od 35 u hladu neznam štaće biti baš , kod njih pada vec dva dana
 
Sad su javili u vestima da je u madjarskom mestu Nadjkanjiza (Nagykanizsa) bio strasan led!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh