Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam dosta dobro prošo :D Baš iznad mene je prošao u selu je udario najmanje 30 gromova ovo je bilo neverovatno prvo je počeo da duva jak vetar to je trajalo samo 2 minuta pa onda u 11:20 počeo da pada kiša i padala je do 00:10 palo je 20 litara
Ovo se vidi i na radarskom snimku:
2uotl4g.gif
 
Kod mene u Zajecaru nema kise ni za lek, ne pamtim kad je zadnji put pala, a zemlja suva ko barut a jos i ispucala stap od 1,5 m ulazi u zemlju(smonica).
 
Kod nas u juzno backom okrugu lepo lila jedno 40-ak minuta. Nemam jos izvestak o kolicini. Samo je malko jace pirkao tajfun pa se bojim da nije ovaljao zita.
 
Vise je duvao vetar nego sto je palo kise. Ali bolje ista nego nista. Jedno 30 min padala.ali ne jako.
 
Kod mene je nevreme brzo proslo i kisa je padala 30 minuta i jedva je plao 5 litara i to u mom dvoristu a u ataru neznam mozda i vise ili manje ali dobro je da nije bilo grada :kisa:
 
kod nas je palo dobro,bar na moje njive.opet stoji voda.
ali zato su zita sva polegla,kao da ih je neko valjkom valjao.
 
Kiša padala oko 40 minuta i napadala 23 litre. Hvala Bogu.
Pšenice su dobrim delom povaljane.
 
kod mene u dvoristu 6l i ono pre neki dan 36 l, super ja sam zadovoljan, a na drugi kraj sela kod rumunije kazu oko 20l mada prvi put tamo 17l tako da sve u svemu super
 
Malo kise palo mozda 5-6 lit . Prokislo malo 2-3 prsta.Psenicu koju sam video sa puta /inace je najbolja/ malo povaljao na jednu stranu ,a ponegde je i polegla.
 
Padalo je dobro i kod nas sinoc gledao sam danas sastavila je vlaga u njivi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh