Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
šandor je napisao(la):
Ja sam dosta dobro prošo :D Baš iznad mene je prošao u selu je udario najmanje 30 gromova ovo je bilo neverovatno prvo je počeo da duva jak vetar to je trajalo samo 2 minuta pa onda u 11:20 počeo da pada kiša i padala je do 00:10 palo je 20 litara
Ovo se vidi i na radarskom snimku:
2uotl4g.gif

Ovo mi je bio zadnji post od pre tri dana od tad nisam mogao da se javim jer nisam imao internet. Od ove kiše smo dobili neverovatnu količinu na nekim delovima atara to je otprilike 70 % atara dobio 100 l kiše na m2 :D
 
Ovde kod mene juče na podne bio pljusak i palo 8 litara kiše.
Kiša za ceo maj je 8+23+8=39 lit/m2, što i nije tako loše.
Problem je bio loš raspored padavina.
 
A kod mene 1+1+2+8 jednako je12.I to nije svugde jednako ,negde je samo 6.
 
mi smo pre neki dan dobili samo taku kisu sve je plivalo... moje procene su da je palo u poslednjih 2-3 nedelje oko 45 l
ali kao sto branko rece los raspored padavina
Ove kise samo mogu da poprave kvalitet zrna psenici i jecmu
a kukuruzu svakako godi i da nema kise on ce naci vodu
 
Kod nas ovako izgleda merenje:
Januar 21mm
Februar 22mm
Mart 22.5mm
April 1.4mm
Maj 7+9= zasad 16mm
 
ovo sutra sto stize moze da bude gadno.talas je po zapadnoj evropi napravio cudo..
prognoza za kikindu je 32l kise.
 
Gadan oblak je stigao do granica Vojvodine. Cenim da će za otprilike sat do dva kod mene početi akcija.
 
Pada malo kod nas (Juzna Backa),ali nista znacajno. Onako,prava jesenja,a i zahladnelo je malo. Nadam se da ce u toku noci ljuljnuti bar 20 litara. Kako bi bilo dobro,onda bi mogli :spavam: :ppozdrav: :spavam: :ppozdrav:
 
pada i kod mene, a ja se taman spremio da idem da ospartam zadnja tri jutra qqruza ::lose:: sad ako bude par dana mokro i necu moci da udjem u redove a da ga ne izlomim ::jako_besan::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh