Vremenske prilike u 2009. godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam danas bio da obidjem atar i palo je od 10 do 30 litara po kvadratu i vecina atara je dobila dobru kisa dok neki delovi su dobili samo 10 litara ali i to je dobro i sada sam zadovoljan sa stanjem vlage u zemlji mada bi moglo da padne i vise u onom delovima koji su dobili samo 10 litara :kisa:
 
Onih 9 litara sto sam prijavio jutros je samo selo dobilo! U ataru ni kapi! :udri: :udri: :udri:
 
mityoo je napisao(la):
Onih 9 litara sto sam prijavio jutros je samo selo dobilo! U ataru ni kapi! :udri: :udri: :udri:
]
mityoo ti stvarno nemas srece sa padavinam ove godine...ali samo cekaj mozda jos padne koja kap :kisa:
ja sam zadovoljan sa padavinama u mom ataru jos je blato do kolena jer je sinoc pala jaka kisa :ppozdrav:
 
U selu je palo 20 l kiše juče u ataru negde je palo od 10 do 30 litara ali ima i delova gde nije bilo kiše ::lose::
 
Bubiša je već napisao da je u Srbobranu prošle noći palo oko 30l. Večeras sam sa mopedom prokrstario delom atara gde su moje njive i lenije su apsolutno suve (osim u rupama gde se zadržalo blato). A u jednom delu su njive već počele da bele (na proletnom oranju je skoro skroz belo). Na mojim njivama je još crna zemlja ali ja sam u papučama ladno mogao da idem kroz njivu. Ovo je zbog velikog manjka vlage u zemlji (pre ove kiše ne pamtim kad je padalo kod mene) i ovih 30l apsolutno nije dovoljno (ali je svakako bolje nego da nas je opet zaobišla kiša).
 
Bio sam danas u Srbobranu po otrove. Ma tamo se crni zemlja 7-8km. prema Sirigu, a dalje napred njive bele.
 
Ja trazim pomoc oko teme za uzgajanje kaktusa. Mito i Roberte pomozite , i ostali gde kisa nije pala , pa da se udruzimo u ovoj proizvodnji.
 
kiraj je napisao(la):
Ja trazim pomoc oko teme za uzgajanje kaktusa. Mito i Roberte pomozite , i ostali gde kisa nije pala , pa da se udruzimo u ovoj proizvodnji.

Evo dođi kod mene. Ovde nije palo skoro ni kapi kiše.
 
Kod nas nije pala kisa toliko dugo da su kod mene u oluku vrapci napravili gnezda, padne mozda po koja kap ali nista ozbiljno. Po selu se trazi udovica koja ce da iscupa krst sa groba coveka koji je pre nekih mesec dana skocio sa mosta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh